13.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Estadio Ramon Sanchez Pizjuan | Sodnik: Clement Turpin (FRA)
Chelsea 0:1 Porto
0 : 1 94' Mehdi Taremi
Četrtfinale - vsi rezultati

Chelsea je postavil zid, ki ga je pripeljal do polfinala

Uredništvo 13. april 2021 1 Komentiraj
Chelsea se je uvrstil v polfinale lige prvakov. (foto: Getty Images)
Povratna tekma med Chelseajem in Portom je ponudila bore malo nogometnih užitkov. Porto je sicer slavil, a je zadetek dosegel prepozno, da bi še lahko upal na kaj več.
Chelsea in Porto sta danes odigrala obračun, ki je bil prava kopija prvega – omembe vrednih sprememb v začetnih enajstericah ni bilo, tudi drugi obračun pa je bil odigran na stadion Sanchez Pizjuan v Sevilli. Razlika je bila le v tem, da je bil nocoj gostitelj Chelsea, gost pa Porto, ki je Sevillo prišel z velikim zaostankom dveh zadetkov s prve tekme.

Porto je bil pred na videz neizvedljivo nalogo, a se je obračuna lotil pogumno in v enajsti minuti zapretil preko Mousse Marege. Porto je v nadaljevanju prevzel pobudo na sredini igrišča, a smo videli dokaj šahovsko partijo, v kateri je dobro organizirana obramba Chelsea zlahka zaustavljala nalete portugalskega moštva.

V 32. minuti je Porto vendarle dočakal svojo veliko priložnost, ki pa jo tako kot številne na prvi medsebojni tekmi ni izkoristil. Mehičan Jesus Corona je izigral Bena Chillwella in meril z roba kazenskega prostora, žoga pa je za malo zletela čez gol. Do konca polčasa se ni zgodilo več nič posebej pretresljivega, o naravi prvega polčasa pa veliko pove že podatek, da nobena ekipa ni uspela meriti v okvir nasprotnikovih vrat
.
Drugi polčas je ponudil pričakovano nadaljevanje. Chelsea je Portu prepustil pobudo, sam pa se pri tem povsem odpovedal kakršnim koli ambicijam v ofenzivnem delu in igral varno igro varovanja visoke prednosti proti tehnično manj kakovostnemu tekmecu. Porto je šele v 65. minuti sploh prvič streljal v okvir vrat, a je šlo bolj za statističen vpis, kakor resnejšo priložnost za zadetek. V tretji minuti sodnikovega dodatka je puščobno in predvidljivo tekmo presekala mojstrovina, ki jo je iz 'nič' ustvaril Iranec Mehdi Taremi. Slednji je po predložku z desne strani atraktivno zadel s škarjicami, zadetek pa je bil vendarle dosežen tako pozno, da Porto ni imel niti teoretične možnosti, da bi krenil še po drugi zadetek.

Chelsea bo bržčas najbolj presenetljivi udeleženec polfinala lige prvakov, saj londonskega moštva v tako pozni fazi tega tekmovanja številni niso pričakovali. Četa Thomasa Tuchla je  v izločilni fazi prikazala predvsem izredne obrambne spretnosti in nakazala smer in podobo, ki jo velja od Chelseaja pričakovati na obračunih proti veliko močnejšim tekmecem.