7.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Estadio Ramon Sanchez Pizjuan | Sodnik: Slavko Vinčič
Porto 0:2 Chelsea
0 : 1 32' Mason Mount
0 : 2 85' Ben Chilwell
Četrtfinale - vsi rezultati

Chelsea je po prvih tekmah najbližje polfinalu med vsemi

Uredništvo 7. april 2021 1 Komentiraj
Mason Mount je Chelsea popeljal v vodstvo. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Chelsea je kot gost v Sevilli premagal Porto in si priigral skoraj idealno izhodišče za uvrstitev v polfinale lige prvakov.
Četrtfinalni spopad ekip, ki sta v osmini finala preskočili visoki oviri, je bil zaradi zaprtja portugalskih meja premeščen v sosednjo Španijo, kjer bosta Chelsea in Porto odigrala celo obe tekmi. Porto je v letošnji sezoni že demonstiral, da zna igrati proti favoritom, tudi proti Chelseaju pa je v tekmo krenil samozavestno in odločno ter v večjem delu prvega polčasa pustil celo nekoliko boljši vtis. V 12. minuti je Mehičan Uribe žogo poslal čez gol, v obdobju prevlade Porta na sredini igrišča pa je Chelsea dosegel zadetek, ki je Portugalce stresel kot hladen tuš. Mladi up Mason Mount je žogo sprejel na robu kazenskega prostora, se obrnil, prodrl in natančno meril ter tako postal najmlajši Chelseajev strelec na tekmi izločilne faze lige prvakov.

V prvem polčasu, v katerem z izjemo Mountovega gola nobene od ekip v napadu ni pokazala pretirane domišljije, se po zadetku ni zgodilo prav veliko, saj se je Chelsea hitro zadovoljil z vodstvom v 'gosteh', Porto pa na drugi strani ni imel idej, kako prebiti vnovič zelo čvrsto obrambno formacijo Chelseaja.

Chelsea je v drugem polčasu hitro zapretil, saj je z glavo čez gol mer meril Timo Werner, v 51. minuti pa se je Portu ponudila prva večja priložnost za zadetek, a je vratar Chelseaja Eduard Mendy dobro zaprl kot napadalcu Porta Moussi Maregi, ki je prodrl v kazenski prostor Londončanov. Nekaj minut kasneje je bil blizu uspehu tudi Kolumbijec Luis Diaz, a je njegov strel za malo zletel mimo vrat.

V končni tekme je Chelsea dobil še več, kot je kazalo skozi večji del tekme. Blizu drugemu zadetku je bil že po poskusu Christiana Pulišića, ki je z razdalje zadel prečko, nekaj sekund kasneje pa je Portov vratar Agustin Marchesin le padel, ko je po veliki napaki Mehičana Jesusa Corone v prazno mrežo žogo porinil branilec Ben Chilwell in postavil končni izid tekme.