Premier League

Chelsea je bil na dvojnem prijateljskem derbiju boljši od Arsenala

Uredništvo 2. avgust 2021 0 Komentiraj
Na prijateljskem sosedskem derbiju so se zmage veselili aktualni prvaki lige prvakov. (foto: Getty Images)
Chelsea je v nedeljo v gosteh zmagal na prijateljskem dvojnem derbiju proti Arsenalu, v ženski kategoriji pa so slavile domače nogometašice.
Londonski Arsenal je v nedeljo na prijateljskem obračunu gostil londonske sosede Chelsea, zmage pa so se veselili aktualni prvaki elitne lige prvakov. Tekma se je končala z izidom 1:2, končni zmagovalci pa so večino tekme izgledali kot boljši tekmec. Gostje s štadiona Stamford Bridge so v 26. minuti povedli preko nemškega reprezentanta Kaia Havertza, kmalu po začetku drugega polčasa pa je za domačo ekipo rezultat poravnal Švicar albanskih korenin Granit Xhaka. Končni rezultat je zgolj štiri minute po izenačujočem zadetku postavil 23-letni napadalec Tammy Abraham.

Bolj kot rezultat bo zasedbo trenerja Mikela Artete skrbela poškodba vezista Thomasa Parteya, ki je že v 40. minuti srečanja zapustil igrišče. Partey bo zdravniške preglede opravil v ponedeljek, španski trener na klopi Arsenala pa je po tekmi priznal, da na tej točki izgleda kot precej huda poškodba. Za Arsenal je na omenjeni tekmi debitiral tudi centralni branilec Ben White, ki se je pred nekaj dnevi iz Brightona preselil v London, topničarji pa so za njegove usluge odšteli približno 50 milijonov evrov odškodnine.

Trener Arsenala je po tekmi pokomentiral tudi prestopno situacijo okoli kapetana kluba Granita Xhake, ki se ga je v preteklih tednih zelo vztrajno povezovalo s prestopom v italijansko Romo. “Granit bo ostal v Arsenalu. Gre za enega ključnih igralcev v naši ekipi,” je povedal Mikel Arteta. Istega dne sta londonski derbi odigrali tudi ženski ekipi obeh klubov, zmage pa so se z rezultatom 2:1 veselile nogometašice Arsenala.