
Boštjan Cesar (foto: Getty Images)
Selektor slovenske reprezentance Boštjan Cesar pozdravlja uvedbo novega pravila, ki bo mladim igralcem zagotavljalo več igralnega časa na tekmah Prve Lige Telemach.
Nogometna zveza Slovenija je potrdila nadgradnjo pravila obvezne kvote igralcev do 21 let na tekmah prve in druge slovenske lige, pri čemer je poglavitna sprememba ta, da klubi po novem pravila ne bodo več mogli izigravati s polemičnimi menjavami v prvi minute igre.
Nadgradnjo pravilo sta pozdravila tako selektor članske reprezentance Boštjan Cesar, kakor tudi direktor reprezentanc na NZS Milenko Aćimović.
"Slovenski nogomet je svoje največje uspehe vedno gradil na domačih igralcih. Novo pravilo to logiko vrača v ospredje in mladim daje konkretno priložnost, da svoje znanje pokažejo na igrišču. Pot do reprezentance vodi prek minut v klubu in zdaj jih bo več," je povedal Cesar, enakega mnenja pa je tudi Aćimović.
"Pohvala gre klubskim trenerjem in slovenski stroki, ki te igralce dnevno razvija. Z novim pravilom njihovo delo dobi še večjo težo, saj bodo mladi nogometaši imeli več prostora, kjer lahko pokažejo, kar znajo. Naša naloga v reprezentancah pa je, da iz tega širšega in bolj kakovostnega bazena izberemo najboljše."
Nova pravila bodo začela veljati 1. julija 2026 in se bodo uporabljala na vseh tekmah od prvega kroga sezone 2026/27 dalje.