10.4.2024, ob 14:45 | Štadion: Z'dežele | Gledalcev: 745 | Sodnik: Bojan Mertik
Egor Prutsev 52' 2 : 0
2 : 1 63' Martin Pečar
30. krog - vsi rezultati
Menjave

Celjska zmaga ni bila gladka: Po vodstvu z 2:0 je vodilna ekipa lige v igri padla in na koncu trepetala za zmago

Uredništvo 10. april 2024 2 Komentiraj
(foto: //)
Bravo je dal Celjanom, čeprav je zaostajal že z 0:2, kar precej vetra. Vodilna ekipa lige tekme ni uspela mirno pripeljati do konca, temveč je trepetala za tri točke.

Celjani so proti Bravu začeli izjemno odločno, hitro so postali nevarni in začeli nizati priložnosti. Matija Orbanić je bil prvič na preizkušnji v deveti minuti, ko je poizkušal Edmilson. V 25. minuti je Zec zapravil priložnost po podaji iz kota, bil je neoviran, vendar streljal je čez gol. Gostitelji so v naslednjih minutah močno pritisnili, zadeli okvir gola, toda gostje so se nekako le rešili. Tresla se je tudi prečka Brava. V 30. minuti, ko je preigraval Aarons, pa je glavni sodnik pokazal na belo točko.

Sprva se je zdelo, da bo Aarons izvedel enajstmetrovko, toda k žogi je pristopil Denis Popović, ki pa Orbanića ni premagal! Vseeno pa so domačini prvi polčas zaključili z vodstvom, v 43. minuti je Rolando Aarons zaposlil Edmilsona, ki je zadel za 1:0.

Celjani so na začetku drugega polčasa povedli z 2:0, zadel je Egor Prutsev. Kazalo je na to, da je vodilna ekipa Celja prišla v položaj, ko je začela že razmišljati o zmagi, toda z Bravom ni šale. Ljubljančani se niso dali! Martin Pečar je v 63. minuti, s prostega strela, premagal Matjaža Rozmana in svojo ekipo vrnil v igro.

Nadaljevanje je postalo za Celjane težko, na trenutke peklensko. Še so bili Celjani v dobri poziciji,tudi nevarni za gol (Bobičancu je strel v sodnikovem podaljšku Orbanić zaustavil), vendar gostje so prav tako pretili! Bili so nevarni in dejansko je remi kar nekaj časa visel v zraku. Tekma se je končala z izidom 2:1.

2
loty1825
11.4.2024, 00:36 (popravljeno 11.4.2024, 00:37)
Dobro. Pomembne 3 točke na poti k naslovu, sploh ker je Olimpija kiksnila. Na zaostalem večnem derbiju, se mi pa tudi zdi bolj verjetna zmaga Maribora, kot Olimpije. Naslov je zdaj res zelo blizu. Ampak kljub temu ne morem mimo kritike trenerja. Krznarjevo ziheraštvo je danes skoraj izgubilo že dobljeno tekmo. Porušil je igro, ki je Bravo tako mlela, da ni mogel nič. Morali bi tako nadaljevat in it po tretji gol. Vmes ko je pripravljal menjave so pa pokasirali še gol, ampak bog nedaj da bi si premislil in menjavi preklical. Zapreš tekmo in se postaviš na protinapade pol ure pred koncem s samo golom prednosti in trepetaš za zmago. In to proti ekipi, ki po kvaliteti sodi nekam v sredino lestvice. Tega trenerji z zmagovalno miselnostjo, ki so sposobni bit serijski prvaki ne počnejo. Krznar pa to počne redno. In bolj ko je pomembna tekma, bolj ima posran pristop. Sploh si ne upam pomislit, kakšen pristop bo v Evropi. Čeprav mu bo uspelo osvojit naslov, bo to predvsem na račun Olimpije, ki spomladi na srečo dosti niha, ne ker bi Krznar dvignil nivo Celja. In pa seveda tega, da je Maribor že na začetku zaostal preveč. Ironično je da Krznar bo na koncu sicer res najbolj zaslužen za naslov Celja, ampak zaradi njegovega dela v Mariboru, ne pa v Celju. Ne vem koliko časa ga Kolotilo še misli gledat. Razumem da v finišu sezone, sploh ko dobro kaže za prvaka, noče delat sprememb. Upam pa, da ga po koncu sezone zamenja. Celje rabi boljšega trenerja, če hoče prit enkrat res na evropski nivo. Ne nazadnje zna bit tudi slačilnica že naveličana njegovega uničevanja tekem. Vsaj tak občutek sem imel danes ob izjavi Karničnika po tekmi. On pač ne sme direktno rečt trener je zajebal z menjavami in postavitvijo na protinapade. Sem prepričan, da bi povedal točno to, če bi lahko. Tako pa leporeči nekaj v smislu, da tudi z menjavami ni uspelo, da bi bili boljši.
0
0
rretep
12.4.2024, 17:52
Tudi pri nas smo si edini. Sicer uglajeni gospod Krznar naj še kar lep cajt ostane v Celju!
0
0

1

Spodnji del lestvice Prve lige je odločen: Aluminij je izpadel, Radomlje gredo v playoff za obstanek

loty1825
19.5.2024, 1:57
Kljub izpadu lahko pri Aluminiju sezono končajo z dvignjenimi glavami, saj so odigrali dosti dobrih tekem. Če bodo tako nadaljevali, znajo bit kmalu nazaj. Na oko bi rekel glede igre, bi še najmanj pogrešal Muro. Sploh na začetku pomladi so igrali daleč najslabši nogomet. Ampak je zbrala več kot dovolj točk, tako da ne moremo rečt, da je nezasluženo, kjer je. Edeno eno mesto bi morda bili nižje brez tistih podarjenih točk proti Mariboru. Mislim, pa da letos noben klub ni bil toliko očitno slabši od ostalih, da bi si zaslužil izpad. Ampak nekdo žal mora vsako sezono izpast.

3

Aljoša Matko je strelski kralj sezone: Celjani imajo prvič po Damirju Pekiću prvega strelca lige

loty1825
19.5.2024, 1:40
Drži vsi našteti so prestopili iz Celja v Maribor. Nasploh pa večina igralcev, ki je prestopila iz drugih klubov 1. SNL v Maribor, se je tam znašla slabše, kot v prejšnjem klubu. Recimo tudi Barišič v Mariboru ne blesti niti približno tako, kot je v Kopru. Je pač precej težje biti glavni v mestu, kot pa na vasi. Se pa časi morda spreminjajo. Vidmar je bil za Celje preslab. V Mariboru pa standarden do poškodbe.

1

NImajo vse velike zgodbe srečnega konca: Jesus Navas razočaran zapušča klub, za katerega je odigral 688 tekem