8.3.2020, ob 15:00 | Štadion: Športni center Kranj | Gledalcev: 700 | Sodnik: Rade Obrenović

Uredništvo 8. marec 2020 2 Komentiraj
Celjani so s petimi 'hrvaškimi' goli v gosteh poteptali Triglav, nadgradili triumf proti Mariboru in se v velikem slogu zavihteli tik pod vrh prvenstvene lestvici. Dario Vizinger je novi prvi strelec lige.
Nogometaši Celja so zmago proti Mariboru nadgradili z goliado v Kranju, kjer so gostiteljem nasuli kar pet zadetkov in se v velikem slogu zavihteli na drugo mesto prvenstvene lestvice. Dario Vizinger je s hat-trickom prevzel vodstvo na lestvici strelcev z 18 goli, po zmagi Celja pa je Maribor padel celo na četrto mesto prvenstvene lestvice.

Celjani so bili že v prvem polčasu popolni gospodarji dogajanja na igrišču v Kranju, prvi zadetek pa so dosegli že v 11. minuti, ko je po dvojni podaji z Mitjo Lotričem v polno zadel Vizinger. Drugi zadetek je padel dobrih petnajst minut kasneje, ko je domači vratar Jalen Arko v kazenskem prostoru zrušil Lotriča, z bele točke pa je bil uspešen še drugi Hrvat v napadu Celja Ivan Božić.

V drugem polčasu se slika ni spremenila. Celjani so še naprej prevladovali, tretji zadetek pa so dosegli v četrti minuti nadaljevanja, ko je po predložku Denisa Marandicija z glavo zadel Vizinger. V 64. minuti je četrti celjski gol dosegel Božić po novi asistenci Marandicija, končni izid tekme pa je v 81. minuti postavil izjemni Vizinger, ki je po predložku iz kota zadel v polno. Lotrič je danes na svoj račun vpisal dve asistenci in je tako s skupno devetimi asistenci prvi asistent lige.