2.11.2019, ob 16:15 | Štadion: Arena Z'dežele | Gledalcev: 400 | Sodnik: Rade Obrenović

Uredništvo 2. november 2019 0 Komentiraj
Ivan Božić je Celjane hitro popeljal v vodstvo. (foto: uradna spletna stran kluba)
Celjani so pred svojimi gledalci visoko premagali kranjski Triglav ter se tako znova približali vodilni četverki. Kar dva gola branilca Tadeja Vidmajerja.
Nogometaši Celja so se dobro odzvali po presenetljivem izpadu iz pokalnega tekmovanja, po katerem bodo pot v Evropo lovili le še preko državnega prvenstva. Varovanci Dušana Kosića so navkljub odsotnosti Mitje Lotriča visoko s 4:0 premagali kranjski Triglav, ki je bil v Celju svetlobna leta daleč od uspeha.

Celjani so ledino prebili v 17. minuti, ko je po podaji Jakoba Novaka z desne strani zadel Hrvat Ivan Božić in se veselil svojega četrtega zadetka v sezoni. Isti igralec je bil vpleten tudi v drugi celjski zadetek, ki je padel dobrih dvajset minut kasneje, ko je po Božićevi podaji zadel še branilec Tadej Vidmajer.  V prvem delu igre so Celjani preko Daria Vizingerja stresli še prečko, branilec Triglava Veron Šalja pa je pri izbijanju žoge zadel vratnico lastnih vrat.

Popolna prevlada gostiteljev se je nadaljevala tudi v drugem delu igre, v katerem so Celjani zadeli še dvakrat. V 64. minuti je po asistenci Vizingerja že drugič danes zadel Vidmajer, končni izid tekme pa je minuto pred koncem tekme postavil Vizinger, ki je izkoristil podajo razpoloženega rojaka Božića in dosegel svoj jubilejni deseti zadetek v sezoni.