
(foto: SPS)
Aluminiju niti na domači zelenici v tretjem krogu državnega prvenstva ni uspelo priti do prvih točk. Varovanci Bojana Špehonje so dvakrat izničili zaostanek proti Celju, a ostali praznih rok.
Prvoligaški nogomet se je v nekdanjo reprezentančno bazo v Kidričevem vrnil po treh letih premora.
Aluminij je po dveh gostovanjih in porazih v Novi Gorici ter v Kopru, ko ni uspel zabiti niti zadetka, pričakal
Celjane, ki so po prvi zmagi sezone ostali brez pomembnega vezista
Danijela Miškića. A še pravi čas se je v moštvo vrnil oboleli
Anej Lovrečič, ki pa je zdržal le en polčas. Gledalci so v Kidričevem prišli na svoj račun, čeprav so jim tako kot nogometašem nagajale vremenske razmere.
Matej Podlogar je imel prvo pravo priložnost, a jo je po podaji z leve, ki jo je pričakal na oddaljenejši vratnici, zastreljal.
Gostje so bili še naprej aktivnejši in v 29. minuti je skupaj z izboljšanjem vremena "prišel" tudi zadetek.
Žiga Kous je podal v kazenski prostor, kjer je najvišje skakal
Irfan Hadžić in ukanil nemočnega
Luko Janžekoviča. Domači so se nato prebudili in celo prevzeli pobudo. Poskušali so
Robert Kurež,
Nemanja Jakšić in
Lovro Bizjak, vse je Kotnik uspel ustaviti, a ne tudi poskus
Josipa Zebe, ki ga je matiral z glavo v praktično zadnjem napadu polčasa.
Zadetki so začeli deževati v drugem polčasu, kar trije so padli v osmih minutah. Podlogar je Hadžiću pripravil še drugi zadetek večera, celjski strelec je lepo meril z roba kazenskega prostora za novo vodstvo, a že v naslednjem napadu je sledilo novo izenačenje. Kurež je po hitri akciji močno udaril v daljši kot in žoga je bila premočna za Kotnika, toda v 53. so se spet veselili Celjani. Po podaji
Marina Glavaša je v polno zadel še
Lovre Čirjak, ki je s 15 metrov premagal slabo postavljenega Janžekovića.
Domači trener
Bojan Špehonja je do konca zahteval napadalno igro in v 60. minuti bi lahko
Žiga Škoflek veliko bolje izkoristil svoj izvrsten prodor vse do vrat Celja, kjer mu je nato zmanjkalo energije za strel. Glavaš je v 68. minuti podobno slabo reagiral pred domačimi vrati, bolj nevaren pa je bil Bizjak, a se je izkazal Kotnik. Glavaš je v 77. minuti kaznoval zapravljivost štajerskih nasprotnikov, morda pa je šel zadetek spet malce na dušo Janžekovića. Kidričani niso bili več sposobni odgovoriti in še naprej čakajo na prve točke v novi sezoni. Sledi gostovanje pri Radomljah, Celjani potujejo v Koper.