10.11.2019, ob 16:45 | Štadion: Stožice | Gledalcev: 1.000 | Sodnik: Dragoslav Perić
Olimpija 2:0 Tabor Sežana
Endri Cekici 14' 1 : 0
Endri Cekici 46' 2 : 0
Rezultati 17. kroga

Cekici junak rutinske zmage zmajev

Uredništvo 10. november 2019 2 Komentiraj
Olimpija je z dvema goloma Endrija Cekicija premagala Sežano. (foto: nkolimpija.si)
Olimpija je v Stožicah nadigrala Sežano, ki je lahko glede na število priložnosti domače ekipe še zadovoljna s končnim izidom tekme. Osrednjo vlogo je tokrat odigral Endri Cekici.
Olimpija je proti Sežani rutinsko opravila svoje delo in se ekspresno vrnila na vrh lestvice slovenskega državnega prvenstva. Zmaga zmajev bi lahko bila kvečjemu še višja, junak srečanja pa je bil Albanec Endri Cekici, ki je dosegel oba gola za Ljubljančane in ob tem v prvem delu igre še zastreljal najstrožjo kazen.

Olimpija je prevladovala od prve minute, povedla pa je v 14. minuti, ko je s prostega strela zadel eden od največjih mojstrov te prvine v slovenskem državnem prvenstvu Endri Cekici. V nadaljevanju polčasa je pretil Ante Vukušić, ki je bil danes manj natančen kot smo od njega vajeni v tej sezoni, Olimpija pa je v prvem delu igre zapravila še enajstmetrovko, ki jo je po prekršku Klemena Nemanića nad Juciejem Lupeto izvajala v 33. minuti. Z bele točke je meril Cekici, a je bil njegov strel zelo slab, saj je vratar gostov David Adam žogo celo ujel.

Cekici se je odkupil v prvi minuti nadaljevanja, ko je v protinapad stekel Stefan Savić, akcijo pa je spremljal Cekici, ki je s strelom z leve strani dosegel svoj sedmi prvenstveni zadetek v sezoni.  Malce pozneje je od daleč poskusil Vitja Valenčič, a je bil Adam na mestu (pozneje tudi po njegovem poskusu z glavo), že v nasprotnem napadu pa je Predrag Sikimić sprožil iz bližine, odlično pa je posredoval Nejc Vidmar. V končnici tekme je imela Olimpija preko Luke Menala in Vukušića še nekaj lepih priložnosti, po strelu novopečenega reprezentanta BiH pa se je zatresla celo vratnica. Menalo danes zares ni imel sreče, saj proti koncu tekme zapretil še enkrat, Adam pa je njegov strel odbil v vratnico.