Bundesliga

Bundesliga: Polfinalist lige Europe je doživel debakel

Uredništvo 5. maj 2019 10 Komentiraj
Reakcija Maria Gotzeja verjetno ponazarja vzdušje v ekipi Dortmunda po tokratnem kiksu. (foto: uradna spletna stran kluba)
Bayer iz Leverkusna je na zadnji tekmi 32. kroga nemške Bundeslige razbil Eintracht iz Frankfurta, ki je v prvem polčasu doživel pravo nočno moro in težko razumljiv potop.

- Nemčija, 32. krog:

Petek
MAINZ 05 3:3 RB LEIPZIG
Onisiwo 43., Niakhate 67., Mateta 83.; Klostermann 20., 32., Werner 49.
Kevin Kampl (Leipzig) je odigral celo tekmo.

Sobota
BAYERN MUNCHEN 3:1 HANNOVER
Lewandowski 27., Goretzka 40., Ribery 84.; Jonathas 51. (11m)
Rdeči karton: Jonathas 55. (Hannover)

BORUSSIA M. 2:2 HOFFENHEIM
Ginter 72., Drmić 84.; Kaderabek 32., Amiri 79.

HERTHA BSC 3:1 STUTTGART
Ibišević 40., Duda 45., Kalou 67.; Gomez 70.

WOLFSBURG 2:0 NURNBERG
Klaus 38., Tisserand 78.

WERDER BREMEN 2:2 BORUSSIA DORTMUND
Mohwald 70., Pizarro 75.; Pulišić 6., Alcacer 41.

Nedelja
SCHALKE 04 0:0 AUGSBURG

FREIBURG 1:1 FORTUNA DUSSELDORF

Grifo 9. (11m); Kownacki 31.
Rdeči karton: Haberer 47. (Freiburg)

BAYER LEVERKUSEN 6:1 EINTRACHT FRANKFURT
Havertz 2., Brandt 13., Alario 23. in 34., Aranguiz 28., Hinteregger 36. (ag.); Kostić 14.

PovezavaVse o Bundesligi

Več o:

Bundesliga

10
Werder Lunik
4.5.2019, 20:33 (popravljeno 4.5.2019, 20:34)
Bayern fanom je verjetno tale razplet še najbolj po godu, drugače sem pa dobil skoraj enak občutek kot da gledam tisto pokalno tekmo ravno z Bavarci. Najprej nasprotnik dobesedno 'gazi' vsepovprek, zasluženo povede 0-2 in ima še nekaj smrtnih priložnosti, nato se pa stvari postavijo na svoje mesto, zeleno-beli pritisnejo in se v kratkem obdobju dokopljejo do izenačenja, nakar.. Takrat so Bavarci dobili milo rečeno smešen penal, tokrat pa ga Werder ni dobil kljub igranju Götzeja z roko, s tem da je imel več kot dovolj časa da bi jo umaknil. OK, Owomoyela kot strokovni komentator (igral svoje čase tako za zelene kot rumene) je sicer izjavil nekaj v stilu, da če se najprej od drugega dela telesa odbije, potem to ni enajstmetrovka in recimo, da je bila odločitev pravilna, ampak vseeno ostaja grenak priokus. No, kaj je pa potem do konca tekme uspelo zgrešit še enim in drugim.. Eh ja, nažalost remi ni dovolj ne za ene ne druge, vsekakor pa dokler ostaja upanje, se bo borilo. Hoffenheim premagat ne bo kar tako, sploh pri njih doma, ampak če pride do tega, bi se razlika zmanjšala na znosno točko zaostanka za sedmim mestom pred zadnjim krogom, potem pa tekma z Leipzigom (ki se v prvenstvu ne bori za nič več v bistvu in bo zagotovo tretji) v zadnjem krogu doma odloča o marsičem. Dokler je upanje, ni predaje! Lebenslang Grün-weiss!!!
4.5.2019, 21:03
Werder Lunik Bayern fanom še je posebej všeč, da je ta drugi gol zabil Pizzaro. :-) Ampak liga zdaj še vseeno ni odločena. Proti Leipzigu naslednji teden je potrebno nujno zmagati, ker drugače bodo igralci pod ogromnim pritiskom na zadnji tekmi proti Frankfurtu.
1
1
ales10
4.5.2019, 22:37
- Odgovor na komentar osebe Lamus Poglej komentar
Ja, zdaj pa je res konc :) se pokal in je s5 vse na svojem mestu..
1
0
4.5.2019, 23:49 (popravljeno 4.5.2019, 23:50)
Zgolj ideja, ampak jo resno podpiram na polno. A mislite da bi bilo izvedljivo, da ko konča kariero (že po tej sezoni?) bi za Pizarra pripravili poslovilno tekmo, kjer bi se pomerila Bayern in Werder, pa bi za oboje odigral en polčas? Osebno bi šel še osebno to pogledat, če ne pa pač preko streama al nekej takega. Vsekakor upam, da bo deležen dostojnega slovesa, če bi se mu pa še Fortuna osebno prikazala in bi prehitel Lewo pred iztekom sezone kot naj tuji strelec BL vseh časov, pa si vse tri Werder drese z njegovo personalizacijo nadenem pa grem z žogo ciljat vse kar mi pride na pot. Dokler ne bodo to policaji.. al pa še njih. :D
2
0
5.5.2019, 09:40
Žalost. Lahk jih je sram, da so čisto vso prednost zapravili.
0
0
Heynckes
5.5.2019, 11:25
@ Werder Lunik - sem prepričan, da bo Leipzig v zadnjem krogu prvo ekipo spočil, da se pripravijo na finale pokala, zato bo imel Werder priložnost odnesti vse 3 točke. Mislim, da se je nekaj takega že zgodilo, ampak se ne spomnim kdo je igral en polčas za eno in drug polčas za drugo ekipo. Vsekakor si Pizarro nekaj takega zasluži, je legenda celotne Bundeslige
1
0
5.5.2019, 12:55 (popravljeno 5.5.2019, 12:56)
- Odgovor na komentar osebe Heynckes Poglej komentar
Tudi sam nisem 100% ampak mislim da sem pred leti nekje celo ujel prenos poslovilne tekme od Denisa Bergkampa, pa je odigral polčas tako za Ajax in Arsenal. Nisem prepričan glede prenosa, mogoče so bili zgolj highlights, ampak je bilo nekaj v tem stilu. Smešno pa je, da se najbolj spomnim, kako so Davidsu žvižgali Arsenalovi navijači, ker je nek čas tudi za Spurse igral. :D Kakorkoli, King Piza si zasluži nekaj takega, pa čeprav se bom težko navadil, da 'zimzelenega' res ni več zraven.
2
0
5.5.2019, 13:00
Je pa čisto na mestu, da se omeni še novico v zvezi s poslovilno tekmo za duo Robbery. Ja, nobena skrivnost ni, da nisem nek oboževalec Bayerna (uh, koliko kompleksov so 'nam' že povzročili..) ampak jih pa spoštujem kot klub. In dotični duo je prav tako storil ogromno, da si zasluži ekstra respect. Ribery sicer karakterno ni najbolj idealen, Arjen pa včasih res pretirava z izsiljevanjem prekrškov, sploh v kazenskem prostoru. Ampak oba sta velemojstra celo pri teh letih, kaj šele ko sta bila na vrhuncu. Evo.. naj kar na isti tekmi s Pizarrom še onadva odigrata, pa se ubije dve muhi na en mah. =)
2
0
Heynckes
5.5.2019, 14:22
- Odgovor na komentar osebe Werder Lunik Poglej komentar
sem malo pobrskal ... 24. 3. 2018 je Xabi Alonso odigral 45 minut za vsako od ekip na tekmi med legendami Liverpoola in Bayerna, ki je bila odigrana njemu v čast
1
0

1

Real bo težko prodal drugega vratarja

16.6.2019, 10:22
Po eni strani fajn, ker nej sedi real pa plačuje, ko so ga tako grdo odfukal. Po drugi strani pa, jebeš to, vzameš manj gnara, pa igraš nekje in si, vsaj po mojem, bolj srečen, ker si v nekje kjer te dejansko želijo..

16.6.2019, 11:14
Njihov problem je, da v čakanju nimajo igralca kot je Vinisius. Poglejte brazilijo v primer, njih se vsi bojijo, ker vedo, da kako jim bo gusto, bodo vpoklicali Realov biser, širokonoso opico Vinija.