26.10.2019, ob 14:45 | Štadion: Stožice | Sodnik: Slavko Vinčić
Rezultati 15. kroga

Brez dovoljenja za presenečenje Aluminija, Olimpija je čvrsto prva

Uredništvo 26. oktober 2019 0 Komentiraj
Ante Vukušić je danes zabil dva gola. (foto: nkolimpija.si)
Aluminij je znal biti mina za favorite, toda Olimpija je trenutno dovolj kakovostna, samozavestna in disciplinirana, da je osvojila nove tri točke. Novi zadetki za Menala in Vukušića. Debitiral je mladi Petrović.
Olimpija je bila danes znova brez kaznovanega trenerja Safeta Hadžića, a ji to ni preprečilo nove zmage. Aluminij, ki je to sezono prijetno presenečenje prve lige, je zaostal že po 12 minutah igre. Luka Menalo je v mrežo pospravil odbito žogo Kovačiča. Gostujoče moštvo je nato iskalo izenačenje preko Matjašiča. V 21. minuti bi lahko bilo 2:0, toda Ante Vukušić je zadel le prečko. Leko je nekaj minut pozneje spet opomnil Ljubljančane na nevarnost Aluminija, ekipi pa sta na odmor ob polčasu odšli ob minimalni rezultatski prednosti zeleno-belih.

Minilo je komaj nekaj minut drugega dela igre, že se je Aluminij znašel v podvojenem zaostanku. Menala je zaustavil Pantalon, glavni sodnik pa je to označil za prekršek za enajstmetrovko. Strel z bele točke je izvedel Ante Vukušić in zadel. Isti igralec je v 57. minuti napadal 3:0, zadeti pa mu je uspelo dve minuti pozneje. Gostje so bili v izgubljenem položaju, predali pa se vseeno niso. Preko Jakšića so zaostanek uspeli znižati, res pa je, da so bili do konca dvakrat precej nevarni tudi gostitelji. Olimpija je z novo zmago še povečala prednost pred zasledovalci.