SLO | SRB | ENG
20.6.2024, ob 21:00 | Štadion: Arena AufSchalke, Gelsenkirchen | Gledalcev: 49.528 | Sodnik: Slavko Vinčić (SLO)
Španija 1:0 Italija
Riccardo Calafiori (ag) 55' 1 : 0
2. krog - vsi rezultati
Menjave

Branilci naslova so padli, Španci ostajajo stoodstotni na Euru 2024 in so že v izločnih bojih

Uredništvo 20. junij 2024 1 Komentiraj
Španija (foto: Getty Images)
Španija je bila v prvem krogu skupinskega dela evropskega prvenstva boljša od Hrvaške, nocoj pa je ugnala tudi aktualne evropske prvake Italijane.

Na zadnji tekmi dneva na Euru 2024 sta se pomerili Španija in Italija, obe ekipi sta bili v prvem krogu uspešni. V prvem polčasu je bila konkretnejša Španija, ki se je že zgodaj postavila visoko in dobro pritiskala na Italijane. Morata je imel dve zanimivi priložnosti, zapretil je tudi Ruiz z močnim strelom z razdalje, toda ob odmoru je bilo 0:0.

V 56. minuti pa so Španci povedli. Hitronogi Williams je s strani podal v sredino, Calafiori pa je žogo nesrečno potisnil v mrežo Italije!

Williams je bil spet nevaren v 70. minuti. Lepo je lomil branilca Italije, si spretno pripravil prostor za strel in kar močno udaril - zadel je prečko. Italija nocoj ni uspela razviti svoje igre v napadu, vodstvo Špancev se ni zdelo ogroženo na nobeni točki.

Končalo se je z zmago Španije (1:0), ki ostaja neporažena na Euru. Nocoj si je tudi že zagotovila napredovanje v izločilno fazo turnirja.

1
goman
20.6.2024, 23:15 (popravljeno 20.6.2024, 23:21)
...Španci so praktično demolirali Italijane, čeprav rezultat tega ne pokaže.. Na desni strani igra mulc Jamal, ki se ne vrača v obrambo, talenta pa mu ne manjka.. Lepo je "vozil" naše sosede.. To zna zelo dobro tudi naš Jojo.. Kek pa ne imel poguma postaviti Iličiča v podobno vlogo v naši ekipi (za polčas), saj je v prvi postavi dovolj igralcev, ki bi nadomestili njegov "manjko" v obrambnih nalogah.. Kaj pa ga je potem jemal v Nemčijo..? Bil bi idealna rešitev za zadnje pol ure drugega polčasa - a Kek tega ni znal "prebrati"... To je naloga stratega, ne pa samo strah in bunker zadnjih 15 minut, da ga posledično kasiraš v zadnji sekundi.. lp
1
0

13

URADNO: Zaželeni napadalec Joshua Zirkzee je okrepil Manchester United

DIDI1
16.7.2024, 15:25
Ajde majstore,kaj porečeš na to,da se je t.i.nova era tvojega ETH začela še dosti bolj klavorno kot prejšnje sranje...,tako,da poleg lizanje njegove ritke komot rukneš še kakšnega dihurčka....

6

URADNO: Konec je z napevom 'Southgate you are the one'! Anglija išče novega selektorja

Matech
16.7.2024, 13:48
Ta Southgate izgleda kot neki incestni štajerec, ki si rad noge namaka v Dravi za hobi.

21

Euro 2024 je zaključen: Španija je igrala najboljši nogomet in postala evropski prvak!

BENZA
16.7.2024, 12:17
Torej Ten Hag je goot med trenerji v kočevski romščini.

Benjamin Šeško je v Leipzig pred enim letom prišel kot velik talent, pri nas se je sijajno razvil. V drugem delu sezone je Benji dokazal, kako pomemben je za nas ter tudi koliko kakovosti prinaša kot kompleten napadalec. Enajst golov v drugem delu sezone, na koncu sedem zaporednih golov. To je neverjeten dosežek in dokaz, da je že zdaj eden najboljših napadalcev v Bundesligi! Že pri enaindvajsetih! ...več
Rouven Schroder o Benjaminu Šešku
Slovenija? Nikoli jih nisem maral. Anglija bo najlažji nasprotnik, saj nimamo kaj izgubiti. Danska in Slovenija pa bosta druga zgodba. Slovenci imajo odličnega trenerja, enega boljših na Balkanu, ki je discipliniran. To bo najtežja tekma, tu se bo lomilo. Če nam proti Angliji ne bo uspelo, bo to odločilna tekma. Proti Sloveniji pričakujem odprto tekmo. Mislim, da imamo manjšo prednost, posebej, če se bo odprlo Dušanu Vlahoviću in mislim, da jih bomo premagali. Proti proti Danski pa na vse ali nič! ...več
Rade Bogdanović pred tekmo Slovenija-Srbija
Vidi se, da fantje verjamejo, da so samozavestni in da kot celota doro delujejo. Jasno je, kdo so nosilci te ekipe. To je zgodba, ki je podobna naši iz leta 2010. Tudi sistem je podoben. Pomembno je, da so igralci povezani, zato so prišli na evropsko prvenstvo. ...več