
(foto: splet)
Zmaga Wolverhamptona na Emiratesu je imela izrazito grenak priokus. Mehiški napadalec Raul Jimenez je namreč grdo trčil z Davidom Luizom in ostal brez zavesti. Odpeljan je bil v bolnišnico.
Včerajšnja prvenstvena tekma med
Arsenalom in
Wolverhamptonom je imela tudi neprijetno plat. V prvem polčasu je Arsenal izvajal kot. Izvedel ga je
Willian, na žogo pa je skočil
David Luiz. Brazilski branilec je pri tem silovito "naletel" na napadalca Wolverhamptona
Raula Jimeneza in trčil v njegovo glavo. Oba igralca sta v trenutku obležala na tleh.
Takoj je postalo jasno, da je stvar resna. Njuni soigralci so klicali zdravniško pomoč, ki je imela precej več dela z Jimenezom.
Zdravniška služba je 29-letnemu Mehičanu dodala kisik in ga pripravila na transport v bolnišnico. Tam je bivši nogometaš
Benfice in
Atletica iz
Madrida prišel k sebi, zaenkrat pa ni točno znano, kako hudo je z njim.
Luiz je z obvezano glavo igral naprej, a bil nato ob polčasu zamenjan, ker se ni počutil dobro in je bilo tudi sicer tveganje preveliko.