15.9.2019, ob 18:00 | Štadion: Fazanerija | Gledalcev: 3.000 | Sodnik: Aleksandar Matković
Mura 1:0 Tabor Sežana
Luka Bobičanec 77' 1 : 0
Rezultati 9. kroga

Bobičanec je priigral še eno zmago

Uredništvo 15. september 2019 0 Komentiraj
Luka Bobičanec je bil znova mož odločitve pri Muri. (foto: /)
Mura je z zadetkom svojega najboljšega igralca premagala Tabor iz Sežane, ki se je premierno predstavil pod vodstvom novega trenerja. Prekmurci so prvo četrtino prvenstva končali pred Mariborom.
Mura je na tekmo proti novincu v ligi Sežani privabila kar 3.000 gledalcev, ki so bili za zvestobo nagrajeni z zmago, po kateri je Mura prvo četrtino sezone sklenila na visokem četrtem mestu. Mura za vodilno Olimpijo zaostaja le za dve točki, za zmago proti Sežani – to je danes premierno vodil novi trener Almir Sulejmanović – pa se je morala močno potruditi.

V prvem polčasu so gledalci spremljali slab nogomet z redkimi zaključnimi streli, nekoliko nevarnejši pa so bili celo gostje. V peti minuti nadaljevanja je zapretil Srb Lazar Milošev, ki je meril čez gol, v nadaljevanju pa so bili malce konkretnejši tudi domači nogometaši, ki so v 77. minuti tudi dosegli edini zadetek na tekmi. Po hitrem napadu je z večje razdalje meril Luka Bobičanec, žoga  pa se je nato odbila od branilca Sežane ter ukanila vratarja gostov Ariana Renerja. V končnici tekme je Sežana napadala in lovila izenačenje, pri tem pa je imela tudi nekaj smole, saj je eden od strelov končal v prečki.