SLO | SRB

Konferenčna liga

Blizu, a daleč: Olimpija je kljub zmagi z 2:0 izpadla iz Evrope, usodne so bile enajstmetrovke

Uredništvo 28. julij 2022 18 Komentiraj
Olimpija je prikazala doslej z naskokom najboljšo predstavo pod vodstvom trenerja Alberta Riere. (foto: pigac.si)
Ljubljanska Olimpija je nocoj po rednem delu preobrnila rezultat proti romunskemu Sepsiju in prikazala najboljšo predstavo v novi sezoni. Zmagovalca dvoboja so dale šele enajstmetrovke.
-    Kvalifikacije za uvrstitev v UEFA konferenčno ligo, 2. krog:

Povratna tekma

OLIMPIJA 2:0 SEPSI OSK
Kvesić 61., Krefl 70.
Stadion: Stožice, Ljubljana. Sodnik: Sebastian Gishamer (Avstrija)
Naprej Sepsi s skupnim rezultatom 3:3 (po enajstmetrovkah).

OLIMPIJA: Vidovšek, Sualehe (od 64. Krefl), Ratnik, Karamatić (od 86. Crnomarković), Lasickas, Doffo, Estrada (od 96. Pilj), Elšnik, Pedro (od 86. Ziljkič), Nukić, Kvesić (od 116. Prtajin). Trener: Albert Riera.

SEPSI: Niczuly, Dimitrov, Balasa, Mitrea, Dumuitrescu, Matei, Paun, Gheorghe, Aganović, Rondon, Golofca. Trener: Cristiano Bergodi.

Olimpija je nocoj v prvem polčasu povratnega obračuna za uvrstitev v konferenčno ligo dokazala, da se lahko povsem enakovredno kosa z romunskim Sepsijem. Ljubljančani so bili precej boljši tekmec in si pripravili kar nekaj obetavnih priložnosti, ki pa jih niso uspeli kronati z zadetkom. Že v prvi polovici prvega polčasa sta nevarno zapretila Lasickas in Samuel Pedro, ki pa nista bila dovolj natančna.

V 28. minuti je Mario Kvesić izvajal prosti strel in silovito udaril proti nasprotnim vratom, gostujoči vratar se je izkazal s sijajno obrambo – ki pa je sodniki niso videli, zato tudi niso dosodili kota v korist domače ekipe. Že dve minuti kasneje se je z lepo dolgo podajo izkazal Sualehe. Mustafa Nukić je žogo sicer mojstrsko sprejel v kazenskem prostoru Sepsija, toda z levico meril prek vrat.

Tekla je 38. minuta, ko sta novo lepo priložnost pripravila Nukić in Kvesić. Prvi je v kazenskem prostoru gostov visoko skočil in žogo odbil do Kvesića, toda bosanski napadalni vezist je ob tej priložnosti meril naravnost v gostujočega vratarja. Prvi polčas je bil torej povsem v znamenju Olimpije, ki pa svoje premoči tokrat ni uspela nagraditi z zadetkom, ki bi znižal zaostanek s prve tekme.

Na drugi strani so imeli nogometaši Sepsija tik pred koncem prvega polčasa lepo situacijo iz protinapada, toda Matei ni bil natančen.

V drugi polčas so gostje iz Romunije krenili bolje kot v prvega, toda Olimpija je še naprej iskala zadetek za priključek. Z roba kazenskega prostora je v 57. minuti nevarno sprožil Samuel Pedro, žoga je le za nekaj centimetrov zletela mimo leve vratnice. Potem pa vendarle vodstvo Olimpije! Lep predložek je v kazenski prostor poslal Nukić, Kvesić pa je izkazal z lepim strelom v levi spodnji kot.

Po zadetku je Olimpija znova zagospodarila in si v naslednjih 10-15 minutah pripravila vsaj tri zelo zrele situacije za 2:0, toda Pedro, Estrada in Kvesić so bili nenatančni. A dišalo je po zadetku in v 70. minuti je tudi padel. Kapetan Elšnik se je izkazal v vlogi asistenta, rezervist Aljaž Krefl pa je pobegnil v kazenski prostor Sepsija in premagal gostujočega čuvaja mreže Niczulyja.

Tudi po vodstvu z 2:0 so Ljubljančani iskali zadetek za napredovanje. V zadnjih minutah so imeli več od igre gostje. Sledili so podaljški.

V 97. minuti sijajna podaja Nukića v sredino kazenskega prostora, Kvesić je skočil visoko, toda s strelom za las zgrešil vrata. Zelo dejaven in iznajdljiv je bil v prvem podaljšku nocoj predvsem Almedin Ziljkić, Olimpija je imela več od igre. V drugem delu je obema ekipama koncentracija precej padla, potnika v naslednji krog so odločile enajstmetrovke.

Mustafa Nukić in Ivan Prtajin sta zapravila enajstmetrovki, na drugi strani pa so bili uspešni vsi strelci. V naslednji krog napreduje Sepsi.