Bledo Slovenijo sta sramote rešila avtogol Latvije in Jan Oblak

Uredništvo 16. november 2019 9 Komentiraj
Slovenija se je tudi proti Latviji mučila, a ne z nasprotnikom, temveč sama s seboj. (foto: pigac.si)
Daleč najslabša reprezentanca v skupini je Sloveniji dala dela, naredila pa ji je tudi uslugo. Latvija si je gol zabila kar sama, imela pa tudi stoodstotno priložnost za gol. Na koncu minimalna in bleda zmaga Slovenije.
Kvalifikacije za Euro 2020:

Predzadnji krog

SLOVENIJA 1:0 LATVIJA
Tarasovs 53. (ag)

Stadion: Stožice. Sodnik: R. Petrescu (ROM). Gledalcev: 11.224. Rumeni kartoni: Struna, Verbič, Gutkovskis, Fjodorovs, Ošs, Savajnieks.

Slovenija: Oblak, Struna, Krhin (od 74. Bijol), Iličić, Kurtić, Šporar, Vučkić (od 62. Zajc), Jokić, Mevlja, Stojanović, Verbič (od 90. Bezjak). Selektor: Matjaž Kek

Latvija:
Šteinbors, Maksimenko, Ošs, Dubra, Kamešs (od 88. Puncuis), Jurkovskis, Ikaunieks (od 72. Uldrikis), Fjodorovs, Tarasovs, Savajnieks, Gutkovskis (od 84. Laizans). Selektor: Slaviša Stojanović

V Stožicah je po začetnem poizkusu pritiska gostov že v šesti minuti po podaji Jokića Šporar ogrožal Šteinborsa, ki pa je vendarle uspešno posredoval. Latvijci so vrnili v 11. minuti, nekonkretna Slovenija jim je puščala prostor, ni igrala agresivno, Fjodorovs je z roba kazenskega prostora tako ogrozil Oblaka. V 17. minuti je Haris Vučkić lepo zaposlil Jasmina Kurtića, ki je sprožil s približno 20 metrov, žoga je oplazila prečko. V 20. minuti se je Vučkić znašel sam pred vratarjem, podal mu je Verbič, ki se je zlahka otresel branilca, toda današnji novinec v reprezentanci se z globinsko žogo ni znašel.

Slovenija se je kljub skromnemu nasprotniku precej mučila, Latvije ni uspela stiskati v kontinuiteti, preveč je komplicirala in čakala na napako nasprotnika. V 30. minuti že drugi zaključek latvijskega napada po podaji iz kota, a brez težav za Oblaka. V 33. minuti je Vučkić na drugi vratnici malce prepozno ugotovil namero Stojanovića in zamudil, bil pa bi lahko v dobri situaciji za dosego gola.

To je bil polčas razočaranja za Slovenijo, ki je igrala preveč statično, premalo domiselno in zavzeto, da bi prebila čvrst blok gostov. Nekako v skladu s kislim vremenom.

Matjaž Kek ob polčasu ni menjal. Dogajanje na igrišču pa podobno kot v prvem polčasu. Latvija je Slovenijo muk odrešila kar sama, po žogi s strani je avtogol dosegel Tarasovs. V Stožicah je še naprej močno deževalo, kar je vplivalo na igralce obeh ekip, saj je igrišče postajalo težko. Po uri igre je Kek menjal, vstopil je Zajc, iz igre pa je odšel Vučkić. Prav Zajc je v 66. minuti dobil lepo žogo Iličića na drugi vratnici, a izjemno slabo zaključil,. Slovenija je nadaljevanja s kompliciranjem na vse strani, brez učinka. Kekova druga menjava je bil Bijol, ki je vstopil namesto Krhina.

Slovenska reprezentanca je preko Zajca zapretila v 77. minuti, a rezervist spet ni zadel. Akcija Iličića v 79. minuti, ko je sam vzel žogo in na silo ustrelil, je lepo ponazorila dogajanje na današnji tekmi - vse preveč individualizma in premalo kolektiva. V 80. minuti je moral Jan Oblak pokazati vse svoje veščine, Fjodorovs je v protinapadu prišel do strela, Oblak pa je preprčil izenačenje! Na drugi strani nova nevarna akcija Iličića, diagonalen strel je praktično že končal v mreži, a je v zadnjem trenutku rešil Dubra. V 87. minuti je bil spet Iličić pred Šteinborsom, a spet neuspešen. Potem ko je streljal pod nebo je igrišče v 90. minuti zapustil še Verbič, vstopil je Bezjak. Menjave slovenskega selektorja danes niso prinesle veliko, ostalo je pri izidu 1:0, na današnjo tekmo pa Slovenija ne bi smela biti ponosna.

POVEZAVA: Vse o reprezentanci