SLO | SRB

Birsa za zadnjo letos

Uredništvo 19. november 2013 4 Komentiraj
Slovenija leto 2013 končuje z zmago. Na zaspani prijateljski tekmi v Celju so rezervisti, ki jih je na zelenico poslal selektor Srečko Katanec z 1:0 premagali bledo Kanado. Zmagovalca je odločil Valter Birsa.
- Prijateljska tekma:

SLOVENIJA 1:0 KANADA
Birsa 53.

Stadion: Arena Petrol. Gledalcev: 2.500. Sodnik: Huseyin Gocek (Turčija). Rumeni kartoni: De Rosario, Ledgerwood (Kanada)

Slovenija: Oblak, Cesar (od 75. Ilić), Samardžić (od 46. Balažic), Struna, Milec, Kirm (od 46. Pečnik), Kurtić, Stevanović, Birsa (od 60. Filipović), Bezjak (od 67. Berić), Dedić (od 46. Lazarević). Selektor: Srečko Katanec

Kanada: Stramatopoulos, Ledgerwood (od 68. Osorio), Henry, Straith (od 86. Ouimette), De Jong (od 69. Bekker), Hainault, Pacheco De Mello, Ricketts (od 46. Morgan), Cebara, Porter (od 46. Nakajima-Farran), De Rosario. Selektor: Benito Floro

Selektor Slovenije Srečko Katanec je današnjo prijateljsko tekmo s Kanado izkoristil za preizkus nekaterih novincev v reprezentanci oziroma nogometašev, ki doslej niso dobili veliko priložnosti za igro. Na golu je tekmo začel mladi Jan Oblak, v obrambo pa je selektor postavil Mirala Samardžića, Martina Milca in Andraža Struno. Od standardnih so začeli le Boštjan Cesar, Valter Birsa, Andraž Kirm in Jasmin Kurtić. Katanec je v prvo enajsterico uvrstil še povratnika Daliborja Stevanovića in Zlatka Dedića, v konici napada pa je zaigral Roman Bezjak.

Srečanje v Celju ni privabilo ravno veliko gledalcev. Vzdušje na celjski Areni Petrol, ki reprezentanco znova gosti po šestih letih, je bilo temu primerno. Kanadčani so se v uvodnih minutah izkazali za kar neugodnega in trdega nasprotnika. V 12. minuti so imeli lepo priložnost, De Rosario je streljal v desni zgornji kot vratarja Oblaka, ki je komajda rešil svoj gol. V 22. minuti so imeli gostje novo priložnost, Cebara pa je Oblaku žogo bolj kot ne poklonil. V 23. minuti pa tudi prva prava priložnost za Slovenijo. Roman Bezjak se je v 23. minuti znašel v lepi priložnosti in stresel prečko! V 30. minuti je s strelom z razdalje nevarno zapretil Valter Birsa, a streljal tik mimo gola. Do konca ne preveč zanimivega prvega polčasa še dva poizkusa Bezjaka, oba sta bila neuspešna in strel Cebare.
Roman Bezjak Slovenija

Začetek drugega polčasa je prinesel raztrgano igro, ki je upsavala publiko. No, je pa zato v 53. minuti celjski stadion prebudil Valter Birsa, ki je z roba kazenskega prostora streljal po tleh in premagal kanadskega vratarja. Po doseženem zadetku Slovenije je srečanje spet malce zamrlo, v 64. minuti pa se je pri strelu znašel rezervist Dejan Lazarević, a streljal naravnost v kanadskega vratarja. Nova priložnost za Slovenijo je prišla v 73. minuti, ko je prosti strel z leve strani izvedel Jasmin Kurtić, ki je iz tovrstnega položaja v preteklosti že znal zadeti. Tokrat je bil znova blizu, vendar je kanadski vratar njegovo namero uvidel. Igra v drugem polčasu je bila nepovezana in precej nezanimiva, saj je vsebovala kopico napak na obeh straneh, oba vratarja pa z izjemo nekaj slovenskih priložnosti dela nista imela.

Oba selektorja sta današnjo prijateljsko tekmo izkoristila za številne menjave, ki pa igre niso kaj prida poživile. Ostalo je pri 1:0 in minimalni zmagi Slovenije, s katero se slednja za letos tudi poslavlja.