Birsa: Super je bilo

Uredništvo 16. september 2010 2 Komentiraj
(foto: Danijel Matijaško)
Valter Birsa je odigral svojo prvo tekmo v Ligi prvakov. Član slovenske izbrane vrste je odigral 73 minut obračuna med Auxerrom in AC Milanom. "Občutki so super," pravi Birsa.
Končno. Potem ko se je slovenska izbrana vrsta z uvrstitvijo na minulo svetovno prvenstvo v Južni Afriki znova vrnila na veliko sceno, smo Slovenci prisotni tudi na klubski veliki sceni. Po letu 2008, ko je v Ligi prvakov kratko igral občasni reprezentant Mirnes Šišič, tedaj je bil član grškega velikana Olympiakosa, je v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju namreč znova zaigral Slovenec. Čast je pripadla odličnemu krilnemu nogometašu Valterju Birsi, članu francoskega prvoligaša Auxerra, ki se je v sredo zvečer pomeril s slovitim AC Milanom. Birsa je srečanje začel na igrišču, na njem preživel 73. minut, nato pa je namesto njega v igro vstopil izkušeni Anthony Le Tallec.

"Občutki na igrišču so bili super, sam ambient, tekma, vse je bilo na najvišjem nivoju," je za spletno stran Nogometne zveze Slovenije (NZS) dan po tekmi izjavil Birsa in dodal: "Bilo je dobro, po dolgem času sem ponovno zaigral za obema napadalcema, ampak z več nalogami v sredini. Tega položaja sicer nisem najbolj vajen, ampak s prikazanim sem zadovoljen."

"Prvi polčas smo bili zelo dobri, če bi še zadeli, bi se tekma obrnila popolnoma drugače. V drugem polčasu smo se povlekli nekoliko bolj nazaj, Milan pa ima prepotrebne izkušnje in na koncu so nas le uspeli streti. Vseeno ne gre pozabiti, da je bila to naša prva tekma," je nadaljeval nekdanji nogometaš HiT Gorice in Sochauxa, ki se bo v Ligi prvakov pomeril s še dvema slovitima nasprotnikoma - Ajaxom in Realom iz Madrida: "Najprej moramo narediti svoje v prvenstvu, saj smo tam malce zaostali. Zdaj se bomo osredotočili na domače tekme, ki prihajajo, na tekme Lige prvakov pa se bomo pripravljali tako, kot na vse druge. Čakajo nas težki tekmeci, naslednji morda še težji kot Milan, ampak mi gremo iz tekme v tekmo. Točke bomo prešteli na koncu."