
Benjamin Šeško (foto: Posnetek zaslona)
Tudi na zadnji tekmi sezone v dresu Manchester Uniteda ne bomo videli Benjamina Šeška. Šeško bo verjetno izpustil tudi junijsko reprezentančno akcijo.
Zadnji dve tekmi v Premier League, potem ko si je Manchester United z zmago na derbiju proti Liverpoolu (3. maja) že zagotovil igranje v ligi prvakov prihodnjo sezono, je Benjamin Šeško izpustil. Kot smo že poročali, je slovenski napadalec dobil močan udarec v piščal, ki je samo še poslabšal njegovo poškodbo.
Trener Manchester Uniteda Michael Carrick s Šeškom ne tvega. Prepustil ga je rehabilitaciji in tako bo tudi prihajajoči konec tedna, ko bo ekipa Uniteda gostovala pri Brightonu. Šeška, kot poudarjajo mediji v Veliki Britaniji, na igrišču skoraj zagotovo ne bo.
Od tiste tekme proti Liverpoolu Šeško (zadnjo tekmo na Old Traffordu je spremljal s tribune) sicer ne trenira s soigralci.
Kaj to pomeni za junijski tekmi Slovenije?
Benjamin Šeško je v letošnji sezoni, svoji prvi v Premier League, odigral skupno 32 tekem, dosegel je 12 golov in eno asistenco. Zaživel je predvsem po odhodu trenerja Rubena Amorima, posebej po prihodu Michaela Carricka, ki ga je "odklenil" in mu dal veliko podporo.
Po končani klubski sezoni bo Šeško svoje misli usmeril sanaciji poškodbe in počitnicam. Selektor Slovenije Boštjan Cesar ga je sicer pogrešal že na prvem zboru marca letos, takrat je bil Šeško ravno tako načet, zna pa se zgoditi, da ga bo tudi junija. Ker Šeško v klubu ne trenira na polno in ne igra, je iluzorno pričakovati, da bo nared za prijateljski tekmi Slovenije, ki ne odločata o ničemer.
Junijski termin bo za Slovenijo sicer tako ali tako priložnost, da selektor preizkusi nekatere nove igralce oziroma tiste, ki na svojo priložnost čakajo na klopi.
Manchester United bo prvo pripravljalno tekmo poleti igral 18. julija, to bo dvoboj z Wrexhamom. Tekma bo odigrana v Helsinkih.