SLO | SRB | ENG

Bundesliga

Bayern je poslovni vzor številnim: V sezoni brez lovorik je zaslužil več kot milijardo evrov!

Uredništvo 8. december 2024 0 Komentiraj
Bayern Munchen (foto: Getty Images)
Vodstvo Bayerna iz Munchna je na generalni skupščini predstavilo rekordne poslovne rezultate.

Bayern iz Munchna je imel v športnem smislu za seboj zelo klavrno sezono, saj je v domačem prvenstvu po več kot desetletju predal prestol, tudi v ligi prvakov pa ni mešal štren pri samem vrhu. Klub so pretresale številne z rezultati pogojene krize, v ekonomskem smislu pa je bavarski velikan podrl vse rekorde in prvič doslej prebil magično mejo milijardo evrov prihodkov.

Bayern je v sezoni 2023/24 zaslužil 1.017 milijarde evrov, dobiček pa je po vseh obdavčitvah znašal 43.1 milijona evrov.

"Nismo zgolj postavili novega rekorda, temveč smo dosegli novo dimenzijo," je povedal predsednik kluba Herbert Hainer, poslovni direktor Jan-Christian Dreesen pa je prepričan, da je Bayern v poslovnem smislu v absolutnem evropskem vrhu.

"Izjemen letni rezultat kaže, da smo v ekonomskem smislu v absolutnem vrhu v Evropi. Ne glede na to pa želimo poudariti, da nismo bili zadovoljni, ker smo sezono sklenili brez osvojene lovorike."

Bayern je v sezoni 2022/23 zaslužil 882 milijonov evrov.


KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

UEFA razmišlja o novosti: Po ukinitvi pravila golov v gosteh so zdaj pod drobnogledom podaljški

Kocka_Mraza
6.2.2025, 21:10
nwm zake so kenslali zlati gol, ki bi rešil ta problem, dodal iniciativo za napadalno igro ter dodal razburljivost. več bi morali dati na mnenje navijačev, saj ma marsikateri navijač dosti boljše ideje kot skoruptirani komiteji, navsezadnje se nogomet igra za navijače

1

V Kopru še niso končali s kadrovanjem: Naslednji tujec v moštvu je Kamil Manseri

loty1825
6.2.2025, 21:04
Mansuri, zdaj še Manseri. A pride tudi kakšen Mansori ali Mansiri? Žal Koper zadnja leta vozi samo še tujce. Škoda. Včasih so vedno imeli v svojih vrstah mlade Slovence in jih znali potisnit v ospredje, zdaj pa ta tujska legija.

1

Albert Riera pred štajerskim derbijem: 'Nihče ni bolj lačen zmag, uspeha in napredka od nas'

loty1825
6.2.2025, 20:58
Na igrišču bolj deluje deluje, da je vsa liga bolj lačna, kot pa Celje. Razumem pa Riero, zakaj vztraja z optimstičnimi izjavami. Tako skuša motivirat igralce. Potrpljenje? Ja defintivno je v nogometu potreben ponavadi čas, da se vse v ekipi sestavi, ampak mora skozi ta čas bit vidnega kaj napredka. Na začetku napredek je bil glede na Krznarjevo igro, zdaj pa ekipa že mesece izgleda na igrišču enako in ne napreduje. In več kot očitno to niti ni nujno, da bo dovolj za Evropo, kaj šele naslov. Če ekipa vidno ne napreduje, lahko daš trenerju ves čas na svetu, pa še vedno ne bo napredovala. To je to, kar skrbi.

10

Po prvi tekmi: Olimpija je zadržala kvaliteto in fokus, konkurenca jo bo težko ujela

rretep
6.2.2025, 17:48
Smo na športnem portalu kjer se oglašajo tudi taki, ki jim je kultura izražanja zadnja stvar odnosno, ne premorejo izraziti svoja mnenja, do katerih smo vsi upravičeni, na ravni Slovenca, dostojnega tega imena. Namesto objektivnih kritik "svojih in drugih" naravnost tekmujejo kdo bo v izrazoslovju bolj žaljiv, nevljuden, nedostojen, skratka na nivoju pod pasom. Sam vse to sprejmem, ker pač od slednjih ne morem pričakovati normalnega dialoga po prepričanju - zapiši nekaj in povem ti iz kakšne sredine izhajaš, in dodajam - iz takšnega testa je tudi klub. Ampak nepošteno je vsem navijačem dodeljevati takšne etikete, dasiravno grez anavijače LOLimpije pardon, Olimpije in drugih. Skratka imejte se in še tekmujte v lepopisu na vaši ravni!

Poudarjeno

Kot najmlajši ves čas polnim bidone. V mladi reprezentanci priletim iz ZDA, pa točim vodo (smeh). Ni problema, včasih soigralcem natočim toplo, pa je spet smešno. Vedno sem za hec, verjamem, da je to pozitivno za ekipo. Tako je izven igrišča, na igrišču pa takoj v boj, tam pa ni milosti in verjamem, da nihče ne igra rad proti meni. ...več
Mitja Ilenič
Od vsakega velikega trenerja iz moje kariere bom nekaj vzel. Skušam imeti disciplino kot Fabio Capello in odnose z igralce, kakršne ima Carlo Ancelotti. Tekme skušam brati kot Marcello Lippi in organizirati ekipo kot Maurizio Sarri. Upam, da bom te stvari lahko delil z igralci. Tukaj sem, da bi razvijal igralce in osvajal lovorike. Želim, da so navijači zadovoljni. ...več
Fabio Cannavaro
Škoda je tiste poškodbe, ki sem jo staknil pri Olimpiji. Imel sem opcije in to kar lepe, Olimpija me sicer ni želela pustiti na Ciper in v podobne lige. Torino je bil skorajda 'done deal', potem pa mi je počila tetiva. Ampak v življenju je vse za nekaj dobro. Ne vem, mogoče sem pa zato ostal normalen, sem družinski človek, rad imam nogomet, cenim zdravje. ...več
Nemanja Mitrović

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 2348
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.