16.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Nou Camp | Sodnik: Felix Brych (NEM)
Coutinho 61' 3 : 0
Rezultati Četrt finala

Barcelonini čarodeji odpihnili United

Uredništvo 16. april 2019 30 Komentiraj
Barcelona je na Nou Campu potrdila premoč nad Manchester Unitedom, ki je dobil potrditev, da trenutno ni ekipa, ki bi posegala v Barcelonin kakovostni razred. Dva gola Lea Messija, mojstrovina Coutinha.

Manchester Unitedu so že pred pričetkom četrtfinalnih obračunov le redki dajali kaj možnosti proti favorizirani Barceloni, po porazu na Old Traffordu pa se je že tako redka množica optimistov še dodatno skrčila. Kljub temu je začetek tekme na Nou Campu pokazal, kako nepredvidljiv je lahko nogomet na najvišjih ravneh, saj je United v uvodnih petih minutah povsem zasenčil Barcelono, igral agresivno, pogumno in hitro in bil po dobrih 30 sekundah celo na pragu vodilnega zadetka. Po podaji Paula Pogbaja je sam pred Barcelonin gol stekel Marcus Rashford in zadel prečko, tudi minute, ki so sledile, pa so bile v znamenju ofenzive Uniteda in zmede v domači obrambi.

Takšno stanje ni moglo vladati prav dolgo in počasi je Barcelona srečanje le obrnila sebi v prid. V enajsti minuti je sodnik Felix Brych dosodil enajstmetrovko po domnevnem prekršku Freda nad Ivanom Rakitićem, nato pa si je vendarle ogledal posnetek in odločitev spremenil. To ni kaj dosti pomagalo gostom, saj je pet minut kasneje Lionel Messi iz rokava izvlekel svojega najmočnejšega aduta, ukradel žogo Ashleyju Youngu in prodrl na rob kazenskega prostora ter s sijajno odmerjenim strelom v levi spodnji kot premagal Davida de Geo. Le štiri minute kasneje za United ni bilo več rešitve. Messi je znova krenil v navidez nenevaren napad in proti vratom De Gee meril s šibkejšo desnico, vratar španske reprezentance pa je posredoval izjemno slabo in bil glavni krivec za to, da je Barcelona povedla že s tremi goli razlike skupno. V nadaljevanju polčasa je Barcelona zlahka nadzorovala dogajanje na igrišču, v sodnikovem dodatku pa je imela na pladnju tretji gol. Po sijajnem preigravanju Messija mimo Phila Jonesa je Jordi Alba žogo poslal na noge Sergiju Robertu, De Gea pa je njegov strel bolj po "pomoti" obranil in preprečil vodstvo Kataloncev s 3:0.

V drugem polčasu ni bilo več pričakovati pravega tekmovalnega naboja, saj je bilo bolj manj že jasno, kdo bo skupni zmagovalec obračuna. Kljub temu atrakcije ni manjkalo, za največjo je v 61. minuti poskrbel Brazilec Philippe Coutinho, ki je z več kot 20 metrov zadel desni zgornji kot vrat De Gee in v pravem trenutku in na pravi tekmi dosegel izjemen zadetek. Tri minute kasneje bi Messi s škarjicami skorajda povišal na 4:0, nato pa je sledil miren zaključek tekme, v katerem sta obe ekipi le še odštevali čas do zadnjega sodniškega žvižga.

Barcelona je s skupnih 4:0 zanesljivo in suvereno izločila Manchester United, v polfinalu pa se bo pomerila z zmagovalcem obračuna med Liverpoolom in Portom. V kolikor bo to Liverpool, bi ob dogajanju na ostalih igriščih že lahko dejali, da Barcelone v polfinalu čaka pravi finale pred finalom.