SLO | SRB | ENG

Barcelona se vrača v izločilne boje, PSG pa se je rešil v 98. minuti, ko je bil že do vratu v težavah

Uredništvo 28. november 2023 5 Komentiraj
Joao Felix (foto: Getty Images)
Barcelona je na krilih svojih Portugalcev premagala portugalski Porto in se po dveh letih vrnila v izločilno fazo lige prvakov. PSG se je rešil v 98. minuti, Benjaminu Šešku dobre pol ure na stadionu Etihad.

Prvi dan predzadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov je prinesel kar nekaj odgovorov na vprašanja, katere ekipe bodo nastopile v izločilni fazi tekmovanja. V playoff se vračata španska velikana Barcelona in Atletico Madrid, že krog pred koncem pa je to uspelo tudi Dortmundu, pri katerem bo napredovanje še toliko slajše, saj si je osmino finala zagotovil v najtežji skupini.

Dortmund je v gosteh premagal tokrat ponovno labilni Milan, na drugi tekmi skupine pa je bil Paris Saint Germain dolgo do vratu v težavah, saj je vse kazalo na to, da bo Newcastle na Parku princev osvojil vse tri točke. To bi pomenilo, da bi moral PSG za napredovanje v zadnjem krogu zmagati v Dortmundu, na koncu pa je Luisa Enriqueja muk odrešil Kylian Mbappe, ki je v 98. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko.

Leipzig je na Etihadu zapravil vodstvo z 2:0 in izgubil, na stadionu aktualnih evropskih prvakov pa je priložnost dobil tudi Benjamin Šeško, ki je v igro vstopil v 60. minuti. S porazom v Bernu je Crvena zvezda že krog pred koncem ostala brez vseh možnosti za nadaljevanje evropske sezone.

- Vsi rezultati:

Skupina E

LAZIO 2:0 CELTIC
Immobile 82., 85.

FEYENOORD 1:3 ATLETICO MADRID
Wieffer 7 7.; Geertruida 14. (ag.), Hermoso 57., Gimenez 81. (ag.)

Skupina F

AC MILAN 1:3 BORUSSIA DORTMUND
Chukwueze 37.; Reus 10. (11m), Bynoe-Gittens 58., Adeyemi 69.

PARIS SAINT GERMAIN 1:1 NEWCASTLE UNITED
Mbappe 98. (11m); Isak 24.

Skupina G

MANCHESTER CITY 3:2 RB LEIPZIG
Haaland 54., Foden 70., Alvarez 87.; Openda 13., 33.
Benjamin Šeško (Leipzig) je v igro vstopil v 60. minuti.

29.11.2023, 00:02
Tako blizu, pa vendar... Realno gledano si je PSG zaslužil točko, tak da fair and square. Tako ponosen na ekipo, še smo v igri. Gremo novim izzivom naproti. Newcastle 'till I die, v dobrem in slabem.
1
0
tripsi
29.11.2023, 07:46
Barca pa spet porazno. Tokrat je reševal Pena na golu. Upam, da pozimi res pride Roque, ker Lewa mora na klop s takšnimi igrami.
0
0
29.11.2023, 09:10
- Odgovor na komentar osebe Given Poglej komentar
Itak, da ste dalje, ker Milan nima za burek :)
0
0
Werder Lunik
29.11.2023, 10:36
- Odgovor na komentar osebe Lamus Poglej komentar
No, če bi gledal celo tekmo včeraj potem ne bi bil tako pameten. Že res, da je BvB zmagal čisto zasluženo, ampak ni bila ravno enosmerna cesta celo tekmo. Dortmund je zgolj izkoriščal svoje priložnosti, Milan pa ne. To je razlika, sploh ob dejstvu, da Milanu manjka ogromno ključnih igralcev in so trenutno samo z enim zdravim CB na razpolago. Dokler se pa še Thiaw ni poškodoval pa v začetku drugega polčasa dejansko Dortmund ni imel za burek. :)
0
0
29.11.2023, 10:39
Vseeno verjamem, da boste šli naprej, če le ne bo Dortmund namerno odigral ležerno zadnje tekme. Milan se bo sesul pod pritiskom, pa še nima igralcev s katerimi bi sploh lahko izvajal pritisk za zmago, Newcastle bo pa zagotovo napadel z vsemi silami. Bolj vidim problem v tem, da so že včeraj morali podarit izmišljen penal PSG, da ja ne bi izgubili in se bi zakompliciralo stanje v skupini v zadnjem krogu, tako da vprašanje kaj šele bo na zadnji tekmi. Kakor rečeno, največ zavisi od tega ali bo Dortmund resno igral ali jim bo čisto vseeno ker so že prvi v vsakem primeru..
0
0

5

Mateu Lahoz brez zavor nad sodnika Gila Manzana: Skrbi nas lahko, kako sodi tako izkušen sodnik, mar mu je za sestanke in ne za nogomet

FootballFan
4.3.2024, 16:13
No Lahoz je pa res zadnji, ki lahko komentira. Toliko svinjarije kot je on naredil predvsem v Španski ligi, je verjetno še nekaj časa ne bo nihče.

7

Večernje razočaranje Barcelone: Xavi ni dobil tekme, ki bi Barcelono popeljala na drugo mesto La Lige

4.3.2024, 15:37
No na koncu se je pa izkazalo, da je bil Valverde še najboljši trener napram Xaviju,Setienu in Koemanu..

5

Rogaška je bila očitno le kiks na slabem igrišču: Maribor je na krilih Soudanija zmlel Domžale

retepp
4.3.2024, 14:51
Rookie - resno mislim, resno predlagam, da si nabaviš očala v kolikor jih še nimaš!! Če pa že imaš, pojdi na pregled za nova. Daj no, poglej posnetek razveljavitve gola in videl boš s prostim očesom, da je bila žoga pred tem z nogo vred , domžalskega igralca, za več kakor sam obseg žoge preko gol črte. Šele potem tukaj komentiraj kaj je pravilno in kaj ne, razveljavljeno!

8

Zeljković je videl veliko dobrega: Dominirali smo devetdeset minut, cela Ljubljana je dihala z nami

retepp
4.3.2024, 14:45
Se ne bi oglasil a me je zmotila izjava Zeljkovića, da je "kao" cela Lj. dihala s klubom?? Sam spremljam domala vse prenose naših tekem in imam o tem svoje mnenje. Med ostalim, da je bi ta derbi iz vrha lestvice v smislu gledalcev na "lepotici" spremljan kakor gledalška ali operna apredstava s strani publike. Sicer na oko soildno obiskana, čeprav za veliko mesto kot je Lj, slabo! Od bučnega spodbujanja do sodelovanje trubun z navijaško skupino, ne duha ne sluha. Pač lepo ter udobno, mirno in tiho z izjemo posameznih medklicev. Saj nič narobe, samo tu neke energije mesta z domačo ekipo ni bilo zaznati niti za seme... kako pa je to videl in doživel trener Z. pa ve samo on? Predlagam, da si pogledate posnetek sobotne tekme v L. vrtu in ste pozorni zgolj na navijanje; posebej, ko je bila tekma že končana. No, in ugotovili boste kako izgleda kadar neko nogometno mesto res diha s svojim klubom!

Trening smo imeli ob 9.30. Včasih pa smo šli od doma ob 6.30, ker je Ronaldo želel iti v klub in trenirati. Z Nanijem sva šla z njim. Midva sva spala na nosilih in čakala, ker je on treniral. Če bi imel vsaj pet odstotkov Ronaldove mentalitete, bi bil med 20 najboljšimi vezisti na svetu. Mislil sem, da sem naredil že vse in nisem želel več. ...več
Anderson o Cristianu Ronaldu
"Z nogometno zvezo imam pogodbo, ki me veže do Eura, toda začeli smo že pogovore in pričakujem, da se bo razrešilo v naslednjih nekaj dneh. Ne vidim rad, da me vlačijo po govoricah, tega je bilo zadnja leta preveč. Razmišljam o pripravi na Euro. Dobili smo tudi skupino v ligi narodov, želim pa nadaljevati to pot s sijajno skupino igralcev in strokovnim štabom, ki je opravil velik posel. ...več
Matjaž Kek
Franz Beckenbauer je največja osebnost, kar jih je imel Bayern. Kot igralec, trener, predsednik, človek ... Ni mu para! Nihče ne bo nikoli dosegel njegove veličine. Bil je moj prijatelj, bil je darilo vsem nam. Dragi Franz, počivaj v miru. ...več