
Rafinha bo novi član zelo zanimive ekipe Celte iz Viga. (foto: //)
Rafinha Alcantara zapušča Barcelono in postaja del zelo zanimivega projekta, v katerem bo eno glavnih vlog igral še en nekdanji nogometaš katalonskega velikana.
Na zadnji dan prestopnega roka je vrste Barcelone zapustil tudi ofenzivni vezist
Rafinha Alcantara, ki je ob številnih poškodbah nastopil na vseh treh prvenstvenih tekmah Barcelone v letošnji sezoni. Čeprav je s tem nakazal na to, da bi lahko bil uporaben član moštva, v Barceloni vendarle ocenjujejo, da lahko sezono nadaljujejo brez njega, saj je
Rafinha danes podaljšal pogodbo za eno leto in odšel na
posojo v Celto – to ne pomeni, da ima Barcelona z Rafinho kakšne dolgoročne načrte, gre le za "trik", s katerim se je Barcelona zavarovala, da bi prihodnje poletje Rafinho izgubila
brez plačila odškodnine.
Šestindvajsetletnik, ki je v prvi ekipi Barcelone odigral
90 tekem, bo kariero nadaljeval pri Celti, ki si je izposlovala tudi možnost za
odkup njegove pogodbe po koncu sezone. Celta je tako sestavila zelo zanimivo ekipo, zaradi katere med navijači tega galicijskega kluba vlada veliko vznemirjenja. Pred
Rafinho so se namreč na stadion Balaidos preselili nekdanji igralci Celte
Denis Suarez,
Santi Mina in
Pape Cheikh, z izjemo Urugvajca
Maxija Gomeza pa moštva ni zapustil noben drug vidnejši član zasedbe.
Rafinha je sicer še en povratnik v moštvo
Celte, saj je bil član ekipe iz Vige že v sezoni 2013/14, ko je moštvo s klopi vodil Luis Enrique.