
Inaki Williams in ostali pri Athleticu obsojajo incident svojih navijačev. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
V prestolnici Italije smo videli spektakel lige Evropa med Romo in Athleticom iz Bilbaa. Tekmeca sta se razšla z remijem, dvoboj pa je zaznamoval tudi incident gostujočih pristašev.
Na tekmi prvega kola lige Evropa je italijanska Roma na svojem stadionu Olimpico gostila Athletic iz Bilbaa. Roma je na srečanju tudi povedla, a svojega vodstva ni uspela zadržati, saj so se Baski vrnili in na koncu iztržili točko.
A zadetek Athletica gostom ni prinesel le veselja, saj je bil očitno tudi povod za hud incident, ki ga je zanetil del gostujoče navijaške falange. Po zadetku Baskov je namreč s tribune z gostujočimi navijači začela goreti pirotehnika, največ težav pa je bilo z metanjem prižganih bakel med gledalce, ki so bili na ostalih tribunah in so pesti stiskali za domačo Romo.
Tekma je imela kratko prekinitev, nemudoma po koncu srečanja pa so incidetu največ pozornosti namenili prav v gostujočem taboru. Kapetana Inaki Williams in De Marcos sta nemudoma odšla k navijaški tribuni in dala vedeti, da se klub s takšnimi dejanji ne strinja. Tudi na tiskovni konferenci po srečanju je Ernesto Valverde najprej želel sporočiti stališče kluba, šele nato je odgovarjal na vprašanja.
“Dolgo nas ni bilo v Evropi in ta tekma je bila sila pomembna. Iskreno nam je žal zaradi incidenta, to ne predstavlja naših navijačev, ki so najboljši na svetu. Lahko razumem strast ob nogometu, a ne podpiramo pirotehnike, sploh pa ne metanja bakel med gledalce. Zelo mi je žal in zavedam se, da je to madež na našem grbu,” je dejal trener Athletica.
Incident bo Athleticu prinesel veliko kazen s strani UEFA, saj ni bilo nobenih dvomov od kje so priletele bakle med gledalce. Hitro se je oglasil tudi klub, ki je z uradno izjavo za javnost močno obsodil dejanja, ki ne sodijo na nogometne stadione.