20.10.2015, ob 20:45 | Štadion: Emirates | Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)
Mesut Özil 94' 2 : 0
Rezultati 3. kroga

Arsenalu drama v Londonu

Uredništvo 20. oktober 2015 38 Komentiraj
Arsenal in Bayern sta na Emiratesu odigrala izjemno zanimivo tekmo. Topničarji so na tekmi za biti ali ne biti iztisnili vse, kar so imeli v sebi in na koncu slavili z 2:0. Manuel Neuer od junaka do bedaka.
Arsenal je moral zmagati, Bayern pa si je zmage prav tako želel. Tekma na Emiratesu ni razočarala. Ekipi sta odigrali izjemno dinamično srečanje, polno priložnosti, dobrih individualnih akcij in predstav ter negotovosti. Tekma se je sicer začela s protestom navijačev Bayerna, ki so protestirali zaradi visokih cen vstopnic (64 funtov) in so z zamudo vstopili na stadion.

Potem pa se je začelo. Že v sedmi minuti so imeli Arsenalov nogometaši lepo priložnost, Mesut Özil je odlično streljal iz neposredne bližine, Manuel Neuer pa se je izkazal. Bavarci so pritisnili proti golu Arsenala in v 11. minuti je moral Petr Čech posredovati po sijajni akciji gostov in strelu Thiaga Alcantare. Bayern je dominiral v posesti žoge, držal jo je več kot dve tretjini igralnega časa in nizal predvsem kratke podaje, s katerimi so Nemci želeli raztegniti zgoščeno postavitev Londončanov. V 19. minuti je Čech znova posredoval, tokrat po prodoru Douglasa Coste po levi strani, ko je Brazilec lepo izigral Bellerina. Petr Čech je bil v teh trenutkih junak Arsenala, odlično je namreč posredoval tudi ob poizkusu Artura Vidala v 29. minuti. Takoj na drugi strani napadalna akcija domačih, po slabem strelu Thea Walcotta je nevarno poizkušal Alexis Sanchez, a preko gola. Manuel Neuer je v 32. minuti poskrbel za izjemno obrambo, ko je z glavo iz neposredne bližine streljal Walcott. Bil je praktično že premagan, a je žogo uspel izbiti. Odličen pa je bil tudi Čech, ki je dobro posredoval pred odhodom na odmor, in sicer ob novem strelu Douglasa Coste.
Arsenal Bayern Munchen  Aaron Ramsey Thiago Alcantara

Drugi polčas je s poizkusom v 49. minuti, streljal je čez gol, odprl Costa. Sledil je še boljši strel Roberta Lewandowskega, toda Petr Čech je znova odlično opravil svoje delo. Tempo igre na Emiratesu je bil izjemen. Bavarci so bili še naprej več pri žogi, vseskozi so si podajali žogo, domači nogomtaši pa so potrpežljivo čakali na svojo priložnost. Arsene Wenger je očitno dobro preučil nasprotnika, kajti Arsenal je svojo priložnost dočakal. Še prej je Čech v 74. minuti še enkrat ubranil nevaren strel Lewandowskega. V 79. minuti se je mreža končno zatresla. Na začudenje gostujočih navijačev so zadeli Angleži. Ob sumu igranja z roko je po napaki Manuela Neuerja zadel rezervist Olivier Giroud. Po prejetem golu so Bavarci kot razdražene ose na vsak način želeli zadeti. Toda namesto, da bi ga zabili, so ga prejeli in to tik pred koncem tekme, ko so vse stavili na napad. Londončani so to znali izkoristiti, in sicer je zadel Mesut Özil. Manuel Neuer je žogo sicer izbil, toda v resnici je prečkala golo črto, truški sodnik Cuneyt Cakir pa je zadetek priznal, kmalu zatem pa odpiskal konec izjemno zanimivega srečanja.