24.10.2010, ob 17:00 | Štadion: City of Manchester Stadium | Gledalcev: 47.393 | Sodnik: Mark Clattenburg

Klemen Kos 24. oktober 2010 15 Komentiraj
Arsenal je s fantastično igro nadigral in visoko s 3:0 v gosteh porazil ambiciozni Manchester City, ki je skoraj celotno tekmo odigral z igralcem manj. Izjemna predstava Francoza Samirja Nasrija.
Arsenal s svojo igro že dolgo ni tako navduševal svojih navijačev kot v zadnjih tednih. Sploh zadnji je bil naravnost pravljičen – londonska zasedba je sredi tedna s sijajno igro visoko s 5:1 ugnala močni ukrajinski Šahtar, še večji zalogaj pa je Arsenalu uspel ta konec tedna, ko je v gosteh odčital pravo lekcijo nogometa ambicioznemu in bajno bogatemu Manchester Cityju.

Varovanci Arsena Wengerja so blesteli z izredno agresivno in domiselno igro v napadu, dobro pa je delovala tudi obrambna vrsta na čelu z vratarjem Lukasom Fabianskim, ki je pokazal eno svojih najboljših predstav v majici Arsenala. Srečanje se je "prelomilo" že v peti minuti tekme, ko je Mancinijev ljubljenček, 19-letni Belgijec Dedryk Boyata, zrušil Maročana Marouaneja Chamakha ter si kot zadnji branilec zasluženo prislužil rdeči karton. City se tudi z igralcem manj ni predal, vendar pa se z razpoloženim in izjemno dinamičnim Arsenalom preprosto ni mogel kosati. Prvi zadetek je padel v 21. minuti igre, ko sta Andrej Aršavin in Samir Nasri uprizorila šolski primer dvojne podaje v kazenskem prostoru, iz katere je danes najboljši igralec srečanja Nasri brez večjih težav ugnal Joeja Harta. Sledilo je obdobje zanimive in dinamične igre na obeh straneh, naslednjič pa je zavrelo pet minut pred koncem prvega dela, ko je po nespametnem prekršku drugega Belgijca v obrambi Cityja Vincenta Kompanyja sodnik Mark Clattenberg pokazal na belo točko. Kazenski strel je izvajal kar igralec nad katerim je bil storjen prekršek (Cesc Fabregas), a je Hart z odličnim posredovanjem City vrnil v igro.

Carlos Tevez Johan Djourou Manchester City Arsenal

V drugem delu igre se je Mancini odločil za tvegano potezo in iz igre potegnil Yayo Toureja in Carlosa Teveza, a z zamenjavama (Wayneom Bridgeom in Emmanuelom Adebayorjem) ni našel želenega ritma. Vratar Arsenala Fabianski je z odličnimi obrambami Arsenal držal nad vodo, gostje pa so iz minute v minuto igrali bolje in sčasoma povsem zagospodarili na igrišču. Premoč je bila kronana v 67. minuti, ko je Kamerunec Alexandre Song izkoristil nepazljivost obrambe Cityja in z odličnim strelom v "rašlje" povišal na 2:0, eno najbolj blestečih prvenstvenih zmag Arsenala v zadnjem času pa je dve minuti pred koncem dopolnil rezervist Nicklas Bendtner, ki je izkoristil asistenco Nasrija in z leve strani rutinirano premagal nemočnega Harta.

Arsenal se je z zmago povzpel tik pod vrh lestvice, kjer ima skupaj z obema kluboma iz Manchestra po 17 točk. Odlična predstava v Manchestru je sijajna popotnica za nadaljevanje sezone, za City pa opozorilo, da navkljub enormnim vložkom vrhunskih izidov le ne velja pričakovati prehitro.