18.9.2012, ob 20:45 | Štadion: Stade de la Mosson | Gledalcev: 27.522 | Sodnik: Carlos Velasco Carballo (ŠPA)

Uredništvo 18. september 2012 4 Komentiraj
Arsenal je hitro odgovoril na vodstvo Montpellierja in si z zadetkoma Lukasa Podolskega in Gervinha priboril pomembne tri točke. Francozi so vse do konca oblegali vrata Londončanov.

Montpellier je ob debiju domačega moštva v Ligi prvakov dočakal morda celo najbolj primernega tekmeca. V prvi vrsti seveda zaradi Olivierja Girouda, ki je lani odigral eno ključnih vlog ob senzacionalnem slavju Montpellierja v francoskem prvenstvu, usoda pa je poskrbela za to, da se je prvi strelec francoske lige v minuli sezoni na Stade de la Mosson v vlogi napadalca Arsenala vrnil že v prvi evropski tekmi sezone.

Gostitelji, ki imajo ob začetku sezone v domačem prvenstvu nemalo težav, so začeli hrabro in se po resda dokaj sporno dosojeni enajstmetrovki zadetka veselil že v deveti minuti tekme. Z bele točke je strel izvajal Younes Belhanda in s "panenko" osramotil vratarja Arsenala Vita Mannoneja. Zadetek je razjezil goste, ki so slabih deset minut kasneje že vodili. Najprej je v 16. minuti po akciji novincev Santiaga Cazorle in Olivierja Girouda zadel Lukas Podolski, nato pa je v naslednjem napadu po predložku Carla Jenkinsona z desne strani zadel še Gervinho in hitro utišal domače navijače.

V drugem polčasu je Montpellier še naprej nadaljeval z dobro predstavo in si preko aktivnega Remyja Caballe priigral novo veliko priložnost, a je njegov močan strel končal v prečki. Montpellier je imel tik pred koncem tekme na pladnju izenačenje, a je zatajil prav strelec prvega zadetka na tekmi Belhanda, ki je z osmih metrov povsem neoviran meril v Mannoneja in prehodil kratko in že tolikokrat videno pot od junaka do bedaka.