27.12.2010, ob 21:00 | Štadion: Emirates v Londonu | Gledalcev: 60.112 | Sodnik: Mark Clattenburg

Uredništvo 27. december 2010 26 Komentiraj
Arsenal je na ponedeljkovem derbiju angleškega prvenstva zasluženo s 3:1 ugnal Chelsea in prekinil niz porazov proti mestnemu tekmecu, ki še naprej ne najde poti iz krize. Kako dolgo bo še zdržal Carlo Ancelotti?
Arsenal je po več kot dveh letih slavil zmago, ki bo njegovim navijačem dala posebno radost. Po 11 zaporednih tekmah proti Manchester Unitedu in Chelseaju brez zmage in prvič po novembru leta 2008 je četa Arsena Wengerja ugnala enega od najtesnejših tekmecev v bitki za naslov in povsem zasluženo ugnala vse bolj bledi in neprepoznavni Chelsea.

Da Chelsea niti najmanj ne spominja na ekipo, ki je lani osvojila naslov prvaka, že zdavnaj ni več nekaj pretresljivega, vendarle pa bi le malokdo pričakoval, da bo malodane nespremenjena zasedba zapadla v tako globoko krizo kot se Chelseaju dogaja v zadnjih mesecih. Varovanci Carla Ancelottija namreč že šest tekem zapored čakajo na zmago, v tem času pa je zaostanek za vodilnim Manchester Unitedom s tekmo več zrasel na velikih sedem točk.

Arsenal Chelsea Theo Walcott

Zmaga topničarjev je bila tokrat čista kot solza. Že v prvem polčasu so nogometaši v rdečem narekovali ritem igre, prva prava priložnost pa se je ponudila nekaj minut pred koncem, ko je Petr Cech s skrajnimi močmi ubranil prebrisan strel Samirja Nasrija. Tik pred koncem prvega polčasa je Arsenal zasluženo povedel. V gneči na robu kazenskega prostora je Fabregas žogo uspel spraviti do Kamerunca Alexandreja Songa, slednji pa je z natančnim strelom v desni spodnji kot poskrbel za val navdušenja na stadionu Emirates.

Drugi polčas se je začel brez zavor. Že v šesti minuti nadaljevanje je Van Persie ob pomoči Michaela Essiena žogo uspel spraviti do Thea Walcotta, hitronogi Anglež pa je nato natančno podal do kapetana in najboljšega igralca tekme Cesca Fabregasa, ki je povišal na 2:0. Le dobro minuto kasneje sta Walcott in Fabregas obrnila vlogi. Fabregas se je tokrat izkazal v vlogi asistenta, Walcott pa je njegovo natančno podajo spremenil v že tretji zadetek in poskrbel za erupcijo navdušenja med domačimi navijači. Chelsea se je sicer vrnil le nekaj minut kasneje, ko je po predložku Drogbaja iz prekinitve z glavo zadel Branislav Ivanović, kljub temu pa vse do konca zmaga gostiteljev niti za hip ni bila pod vprašajem.