
Bukayo Saka in Mikel Arteta (foto: Getty Images)
Arsenal je na severnolondonskem derbiju v gosteh premagal Tottenham in še okrepil svojo kandidaturo za naslov angleškega prvaka.
Arsenal je imel po včerajšnjem porazu Manchester Cityja proti Manchester Unitedu dodaten motiv, saj bi ga zmaga za kar osem točk oddaljila od aktualnih prvakov in ga čvrsto zasidrala na prvem mestu prvenstvene lestvice. Današnji derbi proti Tottenhamu je bil še en dokaz več, da je
Arsenal zrela ekipa, ki ve kaj hoče, vrhunsko formo pa je podkrepila z zmago z
2:0, po kateri bo Arsenal postal še bolj
očiten favorit za naslov angleškega prvaka.
Oba zadetka sta padla v prvem polčasu, ko je po predložku Bukaye Saka žogo preusmeril Ryan Sessegnon, nato pa je zatajil še vratar
Hugo Lloris, ki je z nespretno reakcijo žogo poslal v svojo mrežo. Drugi gol je dosegel najboljši igralec lige v prejšnjem mesecu
Martin Odegaard, ki je mojstrsko zadel z 20 metrov, tudi v tem primeru pa je bil
Lloris s strani navijačev Tottenhama deležen kritik, češ da bi lahko posredoval bolje.
Po koncu tekme se je zgodil
incident, v katerega je bil vpleten vratar Arsenala
Aaron Ramsdale, ki je bil predhodno izbran za najboljšega posameznika tekme. Ramsdala je ob odhajanju z igrišča
zahrbtno napadel navijač Tottenhama, ki ga je
brcnil v hrbet, takoj po tekmi pa so se že oglasili iz tabora Tottenhama, dogodek ostro obsodili in zatrdili, da bodo nasilneža sankcionirali.