30.7.2016, ob 20:15 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Gledalcev: 350 | Sodnik: Roman Glažar

(foto: ND Gorica)
Sandi Arčon je vstopil s klopi in "rešil" tekmo za Gorico, ki ji je proti Radomljam grozil poraz, nato pa so Novogoričani gostom preprečili pohod do prvih točk v sezoni in skočili pod vrh.
Radomljani so v Novi Gorici gostovali še brez točke na svojem računu in kljub podrejenemu položaju, ki jim ga je pred tekmo zapovedovala lestvica, so bili varovanci Dejana Djuranovića blizu vsaj prvi točki v novi sezoni, toda rezervist Sandi Arčon je na koncu Gorico celo popeljal pod vrh lestvice, seveda s tekmo več od vodilnih Olimpije in Maribora.

"Vrtnice" so pričakovano imele pobudo v domačem športnem parku, kjer pa gledalci podobno kot v Velenju v soboto zvečer niso mogli uživati v prvem polčasu. Edino pravo priložnost je v drugi polovici prvega dela po podaji Dejana Žigona zastreljal Miran Burgić, ki pa je meril v vratarja gostov Aljaža Ivačiča.

V drugem delu domači kljub pobudi niso znali streti povratnikov v Prvo ligo Telekom Slovenije. "Mlinarji" so skrbeli za kar nekaj negodovanja na tribunah, ki so še bolj nezadovoljno vzdihovale v 78. minuti, ko je za vodstvo gostov poskrbel nekdanji član Gorice Marko Nunić, ki je z roba kazenskega prostora zabil celo prvi zadetek Radomelj v novi sezoni.

Domači navijači so četi Mirana Srebrniča namenili celo ciničen aplavz, toda zadnji se je smejal njihov trener, ki je videl izvrsten preobrat svojega moštva v zadnjih minutah. Arčon je vstopil s klopi in najprej v 85. minuti natančno meril z leve strani, nato pa v 90. minuti z izvrstnim izstrelkom poskrbel za končnih 2:1 ter za dodatno nagrado v izvrstnem osebnem večeru prevzel vodstvo na seznamu najboljših strelcev lige.