15.4.2018, ob 18:45 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 150 | Sodnik: Dragoslav Perić
Aluminij 1:1 Ankaran Hrvatini
Rok Kidrič 5' 1 : 0
1 : 1 87' Raoul Delgado
Rezultati 27. kroga

Ankaran se oddaljuje od Triglava

Uredništvo 15. april 2018 3 Komentiraj
Ankaran je s poznim zadetkom Raoula Delgada v gosteh iztržil remi proti Aluminiju in ima zdaj pred zadnje uvrščenim Triglavom dve točki prednosti. V naslednjem krogu se bo pomeril prav z Gorenjci.

Zadnja tekma 27. kroga se je odvila v Kidričevem, kjer sta se pomerila dva tekmeca v bitki za obstanek v ligi Aluminij in Ankaran.

Gostitelji so srečanje začeli na najboljši možen način, saj je že v peti minuti Francesco Tahiraj z lepo podajo z desne strani zaposlil Roka Kidriča, ki je še v prvem delu letošnje sezone igral za Ankaran. Kidrič je z glavo zadel v polno in svoje moštvo popeljal v vodstvo, v nadaljevanju polčasu pa se je lepa priložnost ponudila tudi gostom, a je v 30. minuti strel Felipeja Santosa zaustavila vratnica.

Kmalu po začetku drugega polčasa je imel Hrvat Vedran Gerc novo priložnost za izenačenje, v nadaljevanju tekme pa se je izkazal tudi gostujoči vratar Primož Bužan, ki je dobro reagiral po strelu Maria Jurčevića in Kidriča. Ankaran je na koncu vse sile usmeril v napad, za trud pa je bil poplačan v 87. minuti, ko je po kotu zadel Francoz Delgado.

Ankaran ima na predzadnjem mestu zdaj dve točki prednosti pred Triglavom, v naslednjem krogu pa ga čaka prav gostovanje v Kranju, ki bi lahko že usodno zaznamovalo bitko za obstanek v ligi.