3.7.2021, ob 21:00 | Štadion: Olimpico | Sodnik: Felix Brych (NEM)
0 : 4 63' Jordan Henderson
1. krog - vsi rezultati

Anglija je gladko v polfinalu Eura, še vedno je brez prejetega gola

Uredništvo 3. julij 2021 0 Komentiraj
Anglija se vrača na Wembley! To seveda pomeni, da je uvrščena v polfinale evropskega prvenstva, na katerem se njena mreža doslej še ni zatresla!
Na današnji večerni tekmi smo "lovili" še zadnjega polfinalista Eura 2020. Anglija se je tekme proti Ukrajini lotila koz izrazit favorit. In tako je tudi nastopila. Že v četrti minuti se je tresla ukrajinska mreža! Sterling je podal žogo v prostor, angleški kapetan Harry Kane pa je zadel za zgodnje in zelo pomembno vodstvo Treh levov. Po golu se je srečanje umirilo. V 17. minuti pa priložnost tudi za Ukrajince, poizkušal je Jeremčuk.

V 29. minuti je bil Kane znova nevaren, a je streljal mimo gola. Ukrajinci niso uspeli resneje ogroziti Pickforda na golu Anglije. So pa bili znova nevarni Angleži, in sicer v 40. minuti. Jadon Sancho je poizkušal, vendar ukrajinskega vratarja ni premagal. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Anglije.

Če je kdo pričakoval, da bo drugi polčas na tekmi v Rimu napet, se je zmotil. Hitro je začelo "pokati". Branilec Harry Maguire, ki za reprezentanco igra bolje kot za Manchester United, je takoj na začetku drugega polčasa po podaji Shawa zadel za 2:0! To so bili slabi obeti za Ukrajince, ki so znova klonili le pet minut pozneje, ko je svoj drugi gol na današnji tekmi dosegel Harry Kane.

Ni pa bilo še konec. Anglija, ki na tem Euru še ni prejela gola, je zadela še enkrat, in sicer je to v 63. minuti storil Jordan Henderson. Za Ukrajino je bila to seveda že gladko izgubljena tekma, po eni strani pa tudi uspeh, da je naslednje pol ure zdržala brez še petega prejetega gola.