31.8.2018, ob 19:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 200 | Sodnik: Mitja Žganec
Aluminij 1:0 Krško
Erik Gliha 17' 1 : 0
Rezultati 7. kroga

Aluminij z novo zmago na drugo mesto

Uredništvo 31. avgust 2018 0 Komentiraj
Aluminij iz Kidričevega ne popušča. Na sedmem nastopu je zmagal že četrtič, izenačen obračun proti Krškemu pa je odločil zadetek mladega reprezentanta Erika Glihe v prvem delu igre.

Nogometaši Aluminija bodo prvo četrtino sezone z veliko verjetnostjo končali blizu samega vrha lestvice, saj so danes zabeležili že četrto zmago in se z novimi tremi točkami prebili tik pod vrh prvenstvene lestvice.

Edini zadetek na tekmi je padel v 17. minuti, ko je Erik Gliha z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, žoga pa je preletela obrambo Krškega in presenetila tudi napadalca Aluminija Roka Kidriča ter končala v mreži. Krško je imelo sedem minut kasneje lepo priložnost za izenačenje, a je Luka Janžeković dobro posredoval po strelu Marca da Silve. Tik pred koncem polčasa so imeli gostje še dve priložnosti preko Nenada Srečkovića in Milana Ristovskega, a je Janžeković v obeh primerih uspešno posredoval.

Tudi v drugem delu so si gostje uspeli ustvarjati priložnosti, vendar žoge nikakor niso znali spraviti v gol. V 71. minuti so Krčani le izenačili, a je sodnik zadetek Srečkovića zaradi prepovedanega položaja razveljavil. Do izteka srečanja so gostitelji ohranili mirno kri in se tako veselili nove zmage, s katero še naprej ostajajo eno najprijetnejših presenečenj uvodnega dela sezone.