19.5.2019, ob 13:00 | Štadion: Stadion Matije Gubca | Gledalcev: 150 | Sodnik: Damir Skomina

Uredništvo 19. maj 2019 1 Komentiraj
Nogometaši Krškega so na svoji predzadnji domači tekmi v 1. SNL izgubili proti Aluminiju, ki je večino dela opravil že v prvem polčasu.

Zadnja tekma 34. kroga ni imela kakšnega posebnega športnega naboja, saj so gostitelji že predčasno ostali brez vseh možnosti za obstanek, Aluminij pa na drugi strani nima več možnosti za uvrstitev v evropske pokale.

Krčani so začeli bolje in v prvih petnajstih minutah zapretili preko Anteja Kordića in Marca da Silve, v 26. minuti pa je po zmedi v kazenskem prostoru žoga skorajda že prečkala golovo črto, a so jo gostujoči branilci po akciji Anteja Vukušića in Daliborja Volaša le uspeli izbiti. Gostje so povedli v 32. minuti, ko je po podaji Elvirja Malokuja zadel Matic Vrbanec, ki je s petnajstih metrov meril pod prečko in zadel v polno. Šest minut kasneje je Aluminij vodil že z 2:0, ko je po podaji Jureta Matjašiča neoviran zadel asistent pri prvem zadetku Maloku.

V osmi minuti nadaljevanje je Dalibor Volaš po strelu z glavo vlil nekaj upanja domačim nogometašem, v 77. minuti pa bi Krčani skorajda izenačili, a je strel Tomaž Zakrajška zadel prečko. Zadnji žebelj v krsto Posavcev je v 89. minuti zabil Nik Marinšek, ki je izkoristil podajo Davida Flakusa Bosilja.