3.8.2019, ob 18:00 | Štadion: Športni park NK Aluminij | Gledalcev: 300 | Sodnik: Darjan Kovačič
Aluminij 1:1 Rudar
Luka Štor 23' 1 : 0
1 : 1 59' Rijad Kobiljar
Rezultati 4. kroga

Aluminij ostaja neporažen, menjava trenerja Rudarju ni prinesla zmage

Uredništvo 3. avgust 2019 0 Komentiraj
Nogometaši Aluminija so zelo dobro začeli sezono, saj po štirih odigranih krogih ostajajo nepremagani. Danes so remizirali z Rudarjem, pri katerem so zamenjali trenerja.
Rudar iz Velenja se je v Kidričevem premierno predstavil pod taktirko novega trenerja Janija Žilnika, ki je v kontroverznih okoliščinah nasledil Almirja Sulejmanovića. Aluminij v začetku sezone še ne pozna poraza, po remiju proti Rudarju pa bo soboto preživel kot vodilna ekipa lestvice državnega prvenstva.

Aluminij je prvič resno zapretil v 22. minuti, ko je Matic Vrbanec meril mimo desne vratnice, le minuto kasneje pa je sledila napaka obrambe Rudarja, po kateri je Vrbanec asistiral Luki Štoru, ki je z glavo dosegel že svoj tretji zadetek v letošnji sezoni.

Kmalu po začetku drugega dela igre je sledilo spektakularno izenačenje, za katerega je poskrbel bosanski vezist Rijad Kobiljar, ki je žogo poslal v stičišče kota in vratnice gola Aluminija. Dve minuti kasneje je imel Štor priložnost že za svoj drugi zadetek na tekmi, a je bil za malo prekratek. Do izteka srečanja se rezultat ni več spreminjal, s čimer so bili bolj nezadovoljni domači nogometaši, ki so si v celoti gledano priigrali precej več priložnosti kot gostje iz Velenja.

Aluminij bo v petem krogu gostoval pri Bravu, Rudar pa bo doma pričakal ljubljansko Olimpijo.