6.5.2021, ob 17:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Sodnik: Dejan Balažič
32. krog - vsi rezultati

Aluminij je Gorico potisnil v drugo ligo

Uredništvo 6. maj 2021 2 Komentiraj
David Flakus Bosilj je dosegel oba zadetka za Aluminij. (foto: NK Aluminij)
Obračun ekip z dna lestvice je pripadel Aluminiju, ki je z dvema zadetkoma Davida Flakusa Bosilja premagal Gorico, ki je štiri kroge pred koncem sezone v izgubljenem položaju.
Nogometaši Gorice so po današnjem porazu bolj ali manj že obsojeni na novo sezono životarjenja v drugi ligi, saj štiri kroge pred koncem sezone za odrešilnim devetim mestom zaostajajo kar za osem točk. Aluminij je na drugi strani naredil velik k korak k podaljšanju prvoligaškega statusa, junak tekme pa je bil domači up David Flakus Bosilj, ki je dosegel oba zadetka.

Aluminij je povedel že v deseti minuti, ko je pred gol podal Armin Djerlek, po strelu Harisa Kadrića pa se je žoga odbila do Flakusa Bosilja, ki je zanesljivo zadel za 1:0. Osem minut kasneje je spretni Djerlek zadel vratnico, v 30. minuti pa je Flakus Bosilj dosegel še svoj drugi zadetek. Ob koncu polčasa je še višje vodstvo domačih preprečil Matko Zirdum z blokom, nov strel Kadrića pa je v sodniškem dodatku obranil Sorčan.

Gorica tudi v nadaljevanju ni imela ne moči ne znanja, da bi preprečila nov poraz, Flakus Bosilj pa je imel celo priložnost za svoj prvi hat-trick v karieri, a je z ugodnega položaja meril čez gol.

Aluminij bo v 33. krogu v nedeljo gostoval v Kopru, Gorica pa bo gostila Domžale.