18.8.2018, ob 20:00 | Štadion: | Sodnik:
Francesco Tahiraj 76' 3 : 0
Rezultati 5. kroga

Aluminij diha za vrat vodilnima

Uredništvo 18. avgust 2018 0 Komentiraj
Aluminij je na drugi sobotni tekmi 5. kroga visoko s 3:0 premagal vnovič bledi Rudar in se vodilnemu Mariboru približal zgolj na točko zaostanka. Dva gola Francesca Tahiraja.

Aluminij iz Kidričevega je sezono začel kot ekipa, ki naj bi bila obsojena na bitko za obstanek, po petih krogih pa varovanci Oliverja Bogatinova presenetljivo zasedajo tretje mesto s kar tremi zmagami na prvih petih tekmah. Zadnja žrtev razigranih šumarjev je bil velenjski Rudar, ki je na drugi strani sezono začel krepko pod pričakovanji in po novem porazu ostaja pribit tik pod začelje lestvice.

Aluminij je povedel v prvem polčasu, ko je Francesco Tahiraj sam stekel proti vratarju Rudarja Marku Pridigarju in dosegel prvi zadetek na tekmi. Albanski nogometaš je imel v 33. minuti še eno priložnost za zadetek, a je v zadnjem trenutku posredoval branilec Rudarja Josip Tomašević.

V peti minuti nadaljevanja se je Aluminij še bolj odlepil od svojih tekmecev. Po levi strani je pobegnil Anton Rogina, izigral Roberta Pušaverja in z diagonalnim strelom premagal še Pridigarja. Končni izid tekme je v 76. minuti postavil razigrani Tahiraj, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora.