SLO | SRB | ENG

1. SNL

Albert Riera z 20 minutnim govorom: 'Olimpija zmaguje samo zaradi vratarja, jasno je, kdo je boljši, danes si bom natočil vino...'

Uredništvo 27. april 2025 4 Komentiraj
Albert Riera (foto: Getty Images)
Španski strateg je vselej zgovoren pred mikrofoni, danes pa si je vzel še nekoliko več časa, da je delil misli po remiju proti Olimpiji na tekmi Prve lige.

Albert Riera je imel danes javni nastop. Po tekmi z Olimpijo je pred mikrofoni razpredal približno 20 minut, pri tem se je dotaknil marsičesa. Trener Celja meni, da Olimpija do točk prihaja izključno zaradi svojega vratarja. Verjame, da je navijačem Celja, kot njemu, igra pomembnejša od rezultata in da so danes veseli. Rezultat pa je kot modni dodatek.

"Pravičen rezultat? Največkrat so mi vaša vprašanja všeč, danes pa ... Imeli smo več strelov. Oni so streljali zgolj štirikrat in zabili so tri gole. Če jih analiziramo ... ne morem biti zadovoljen. Oni imajo najboljšega vratarja v ligi, ki jih ni rešil samo danes, pač pa skozi  celotno sezono. Če osvojio naslov, bo edina pomembna statistika, to da so prejeli samo 17 golov. To pove vse - vse je v vratarju."

Španec po vsakem neugodnem rezultatu rad spomni, da mu slog igre pomeni več kot rezultat. In da on remija ne bi proslavljal - kot ga Olimpija.

"Imamo svoj slog, neglede na rezultat. Igralcem sem povedal, da se bodoči prvaki veselijo točke! Točke! Jasno je, kdo je najboljša ekipa, mar ne? Proslavljajo štiri strele - tri dni nazaj so tukaj izgubili pokal. Verjetno bodo osvojili naslov prvaka, toda zame je rezultat samo 'modni dodatek', ko gre dobro, se ne zgodi nič, ko nimaš rezultata, tako, kot oni v pokalu, pa prihaja do dvomov in pri njih jih je bilo veliko - pri nam jih ni. Zadovoljstvo mi predstavlja slog igre."

Če vas rezultat bega, potem ne razumete nogometa, pravi:

"Izgubili smo dve točki, rezultat bo begal tiste, ki ne razumejo nogometa. Moja volja se ne bo spremenila zaradi remija. Celo buteljko vina si bom odprl in užival, ker smo igrali z identiteo. Če ne bi dobili zadnjega gola, o čem bi se danes pogovarjali? O dominanci Celja."

Prizorišče bo zapustil zadovoljen in prepričan je, da enako velja za navijače ekipe, ki je daleč najdražja v Prvi ligi - morda celo v zgodovini.

"Vidi se velika razlika med ekipama. Pri Olimpiji je imel največ žogo v nogah Vidovšek, toda ker je bilo na koncu 3:3, so ljudje zmedeni. Jaz nisem, jaz sem zadovoljen. Na koncu imamo samo točko, toda igrali smo dobro in vem, da so navijači zadovoljni," je povedal za SportTV.

 
 

 

 

KOMENTARJI

4
zuti77
27.4.2025, 22:27 (popravljeno 27.4.2025, 22:28)
Vsakemu, ki je gledal zadnje dve tekmi s Celjem, mu je jasno, da bi imel Matko vsaj pol manj doseženih golov , če bi bil v vratih drug vratar. Primer: Vidovšek dobiva gole na prvo vratnico, ali kot današnji primer;kjer igralec neoviran lahko porine žogo v gol s pol metra in to z vratarjem pred sabo, in to kot vratar dvometraš. Obupen pri izletanju s četrte, po drugi strani pa ko ostane na črti tudi od tega ni velike koristi, ker je slabo pozicioniran ali pa enostavno ne gre na žogo. Rierino zgovarjanje na Vidovška je enako kot da bi se sedaj Sanchez izgovarjal na to, da so izpadli le zato, ker je imel Matko tekmo življenja in podobne neumnosti.
Odgovori Prijavi komentar
1
1
Dzurc
27.4.2025, 23:12 (popravljeno 27.4.2025, 23:13)
Mal vloge tud poškodbe igrajo na naši strani, odsotnost Ratnika je za nas ogromna, če dodamo še Muhamedbegoviča in Rističa, je to še tok bol očitno, še dobr smo odigral. In iskreno, smo že od izpada iz evrope, v neki čudni formi, smo igrali že dosti bolje. Za naslov bo dovolj pomoje. Mi je pa kar mal humorno, kako nastopa Riera, si na tekmah z olimpijo sezono rešuje :D
Odgovori Prijavi komentar
1
0
piksi
28.4.2025, 09:43
Riera je človek,ni nima spoštovanja, ni tak blefer kot Rožman, a včasih se mi dni,da živi v svojem svetu, nogomet ni umetnostno drsanje, kjer šteje slog, ampak število točk.In če nebi bilo tako, bi Rieta trdil,da ima najboljšo ekipo na balkanu, glej dečko 17 točk imaš zaostanka, bodi spoštljiv in realen, letos so vas povozili, lahko bi bilo še 10 krogov pa jih nebi dohiteli.A je težko četitati boljšemu.
Odgovori Prijavi komentar
0
0
Prosinecki
28.4.2025, 10:10
ah, to je samo show... po tekmi je čestital, se objemal s Sanchezom, z igralci Olimpije, 5 minut debatiral s Florucom... za rajo je pa treba malo olja na ogenj.
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Jude Bellingham ima težave z El Clasicom: 'On je kriv za kolaps srednje vrste Reala iz Madrida'

FootballFan
12.5.2025, 11:53
Pač pomanjkanje talenta. Pedri in Dejong, ko sta v formi, sta predobra in tedaj proti Barcini sredini ne mora prevzeti dominance nobena ekipa. Tudi Real z Bellinghamom ne.

1

Debi iz nočne more: Mladi up Reala iz Madrida je moral onemogočiti komentarje

FootballFan
12.5.2025, 10:58
Kaj pa supertalentirani Guller? Ki je po mnenju realovih navijačev v ožjem krogu za izbor najboljšega mladega igralca na svetu

2

Barcelona je slavila, a njeni navijači vseeno zlivajo gnev na sodnika: 'Počel je vse, da bi pomagal Realu'

tripsi
12.5.2025, 10:42
Prvi gol Reala, prepovedan položaj. Zakaj ni bil dosojen še nisem zasledil neke razlage. Drugi gol Reala, prekršek nad Yamalom. Tu se bi dalo debatirati, ker je bil dokaj mehak prekršek, po mojem mnenju pravilno puščena igra. Potem so našli offside ki ga verjetno ni bilo, ko bi evidentno morali Mbappeju pokazati rumen karton za simuliranje v kazenskem prostoru. Tisti prekršek Tchoumenija, po moje pravilno dosojen rumeni karton, ker je Ferran slabo sprejel žogo bolj v smer stran od gola. Potem pa obe roki, kjer se je pokazala vsa pristranskost sodnikov. Obe nastreljani, obe stran od telesa, razplet pa obakrat, kot se je izrazil en izmed sodnikov v VAR sobi, "hvala bogu", v korist Reala. Bili sta še dve situaciji, kjer bi lahko piskali penal za Barco, vendar smo tega že vajeni, zato škoda besed.

7

Victor Sanchez (še) ne prižiga alarmov: 'Gremo na zmago v Stožice in po naslov prvaka'

Dragon10
12.5.2025, 8:30
Celje je predvsem samohvala in napuh. Tko hudi pa spet niso. So se vmes obnašali, ko da so Barcelona. So lepo po p**** dobili v ligi, karma is a bitch. Fajn se bodo tresli za pokal, sicer bo ta sezona navkljub evropski (zelo uspešni) epizodi totalna katastrofa.

Poudarjeno

Avstrijska liga je močna, prava zame, veseli pa me, da v njej vidno vlogo igrajo Slovenci, recimo Tomi Horvat, Jon Gorenc Stanković, Nik Prelec, pa tudi Benjamin Markuš, s katerim se bom srečal v finalu pokala. ...več
Erik Kojzek
To, kar je počel Vinicius Junior, je sramotno. Moral bi ga potegniti iz igre! Novi trener bo imel veliko dela, predvsem kar se miselnosti igralcev tiče. Tako kot nogomet igra Vinicius, tako se ne igra. Obrambo igra le z očmi, izogiba se teku nazaj, ne pokriva, ne pritiska. ...več
Alvaro Benito
Vem, da trenutna pravila zdaj veljajo že nekaj časa in da jih moramo sprejeti. Sem pa ravnokar govoril z Jamiejem Carragherjem in mu rekel: 'Kako lahko dosežeš tri gole v gosteh, pa nimaš nikakršne prednosti? Goli v gosteh so bili včasih izjemno pomembni. Zdaj pa je recimo Inter dosegel tri gole v gosteh, naslednjo tekmo pa začenja znova, z izidom 0:0. ...več
Thierry Henry

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 5341
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.