Ajax je ujel Feyenoord

Uredništvo 27. november 2016 0 Komentiraj
Ajax je v gosteh z zadetkom Davyja Klaasna premagal letos odlični Heerenveen ter izkoristil remi Feyenoorda, ki je v 14. krogu Eredivisie dokončno zapravil vso prednost.

Boj za naslov nizozemskega prvaka se zaostruje. Feyenoord je v zadnjih tednih padel v rezultatsko krizo, saj po devetih zmagah na začetku sezone na zadnjih šestih tekmah osvojil le osem od osemnajstih možnih točk. Padec forme se odraža tudi na lestvici, saj se Ajax po zmagi v Heereveenu točkovno izenačil s Feyenooordom, ki prvo mesto zaseda le še zaradi boljše razlike v zadetkih.

Ajax je ta konec tedna gostoval v Heerenveenu, ki trenutno na lestvici zaseda visoko peto mesto. Obračun je v 71. minuti odločil nizozemski reprezentant Davy Klaasen, še težjo bitko pa je bil Feyenoord, ki je ta konec tedna gostoval v Utrechtu. Utrecht je do 90. minute vodil s 3:1, nato pa je spektaklularnem zaključku tekme Feyenoord preko Nicolaija Jorgensena in Michiela Kramerja, ki je zadel v 99. minuti, iztržil remi.

PSV je že v soboto s 3:1 premagal ADO Den Haag in trenutno na tretjem mestu za Ajaxom in Feyenoordom zaostaja za štiri točke.

Slovenski reprezentant Dejan Trajkovski zaradi poškodbe še naprej ne igra za svoj Twente, Martin Milec pa je ob remiju Rode pri Sparti iz Rotterdama odigral celo tekmo.