10.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Johan Cruyff Arena | Sodnik: C. Del Cerro (ŠPA)
David Neres 46' 1 : 1
Rezultati 1. kroga

Ajax igral in napadal, Juventus čakal in dočakal

Uredništvo 10. april 2019 3 Komentiraj
Ajax ni po naključju v četrtfinalu lige prvakov in nocoj so Nizozemci so dokazali. V polju so bili boljši od Juventusa, ki pa je v Amsterdamu vendarle dobil to, po kar je prišel. Spet je zadel Cristiano Ronaldo.

V Amsterdamu je domače moštvo obračun z Juventusom začelo zelo aktivno, a prvi so do priložnosti že v drugi minuti prišli gostje, Bernardeschi pa ni bil natančen. Nekaj minut pozneje prvi konkreten strel tudi za domače, Ziyech je zadel zunanji del mreže. Ajax je igral hitro, kombinatorno, Italijanom je povzročal kar precej težav. V 12. minuti nov poizkus Nizozemcev, spet je streljal Ziyech, Szczesny je bil na mestu. V 16. minuti spet strel domačih, spet Ziyech in spet Juventusov vratar. Ajax je v teh trenutkih prevladoval in stiskal nasprotnika.

Italijani so se prebudili po pol ure igre. Bernardeschi je bil v akciji v 29. minuti, De Jong pa je njegov strel odbil v kot. V 30. minuti prvi udarec za Cristiana Ronalda, neuspešen. Bernardeschi je bil znova nevaren v 37. minuti, vendar mreže ni zatresel. Tako kot ne na drugi strani aktivi Ziyech. Ko je že vse kazalo na to, da se bo dinamičen prvi polčas končal z izidom 0:0, je v 45. minuti udaril... Cristiano Ronaldo. Kot pa drug! Izjemni Portugalec je izkoristil podajo Cancela in premagal Ajaxovega vratarja. Juventus je po njegovi zaslugi na odmor odšel s prednostjo.

Takoj na začetku drugega polčasa hladen tuš za goste - zadel je David Neres! Samo dve minuti pozneje nova priložnost za domače, Van de Beek je zaposlil Tagliafica, ki pa je zadel le zunanji del mreže. Nizozemci so pletli in pletli, toda čvrsta obramba italijanskega prvaka ni dovolila novega zadetka. V 65. minuti je bil znova pri strelu Ziyech, vendar je bil Szczesny na mestu.

Pri Ajaxu je priložnost dobil mladi Ekkelenkamp in v 82. minuti prišel v priložnost, po lepi podaji Tadića in nato ziyecha, Szczesny pa se je še enkrat izkazal. Gostje so bili precej neaktivni, nemočni, do 85. minute, ko je s hitrim prodrom po levi strani do udarca prišel Douglas Costa in zadel vratnico. Domačinom so pošle moči, tekma pa se je končala z izidom 1:1.