Zahović o uspehih Olimpije: 'Sanchez je spremenil mentaliteto, a ko bo odšel, se bo spet začelo pametovanje'

Zlatko Zahović je v oddaji Pod prečko podal svoje mnenje glede uspehov ljubljanske Olimpije v letošnji sezoni.

Uredništvo
3. december 2024

Zlatko Zahović (Foto: pigac.si)

Olimpija v letošnji sezoni žanje izjemne uspehe tako doma kot v Evropi, saj ima v domačem prvenstvu osem točk prednosti pred zasledovalci, v Evropi je pa tako rekoč le še streljaj daleč od potrditve, da bo zaigrala najmanj v kvalifikacijah za uvrstitev v osmino finale konferenčne lige.

Nekdanji športni direktor Maribora Zlatko Zahović je bil včeraj gost oddaje Pod prečko na Sportklubu, pri analizi uspehov Victorja Sancheza pa se je dotaknil predvsem mentalitete, ki je bila zanj v Ljubljani v preteklosti vselej napačna.

"Simpatizerji Olimpije so ves čas govorili, kako mora Olimpija igrati kot Barcelona in kaj vse je potrebno spremeniti. Potem pa je prišel Sanchez in dejal ‘strategijo bomo postavili tako, da bomo zmagovali!’"

"Kar naenkrat se je družba spremenila, vsi so stopili na vlak navdušenja, še tri mesece nazaj pa so pametovali o tem, kako bi morala Olimpija igrati," je v oddaji Pod prečko povedal Zahović.

Zahović vseeno meni, da se bo vse to spremenilo in vrnilo v stare tirnice, ko bo Sanchez zapustil klub.

"Sanchez je pameten, postavil je taktiko, se prilagodil, ko pa bo odšel, se bo pametovanje spet začelo," je še dodal Zahović.