Manchester United je prišel do dramatične zmage, tri točke po dolgem času tudi za Newcastle

Marcus Rashford je Old Trafford spravil v delirij, Shelvey pa je poskrbel za zlata vredno zmago Newcastla.

22. januar 2022, 6:15

Marcus Rashford je očitno zopet ujel pravo formo, tokrat je poskrbel za zmago Uniteda proti West Hamu. (Foto: /)

Manchester United je danes gostil neugodni West Ham in se po koncu izenačenega obračuna veselil dramatične zmage, ki jo je pozno v sodniškem dodatku priigral krilni napadalec Marcus Rashford. V prvem polčasu si ekipi nista pripravili posebej izrazitih priložnosti. Manchester United je imel žogo več v svojih nogah, Alphonse Areola pa med vratnicama West Hama ni imel veliko dela.

Drugi polčas je ponudil precej bolj zanimivo in napeto dogajanje. West Ham si je pripravil dve lepi priložnosti, toda Bowen in Souček nista bila dovolj natančna. Ralf Rangnick je s klopi v igro poslal Edinsona Cavanija in Marcusa Rashforda, ki sta globoko v sodniškem dodatku tudi poskrbela za zmago rdečih vragov. Priložnost je v 82. minuti dobil tudi Anthony Martial, ki je zamenjal Masona Greenwooda.

Newcastle je danes gostoval pri Leedsu in se po dolgem času veselil nove zmage. Za izredno pomembne tri točke je zadel Jonjo Shelvey, tekma se je končala z rezultatom 1:0. Pri srakah bodo upali, da je to začetek serije rezultatov, ki jih bo ob koncu sezone obdržala med angleško elito. Ob pogledu na lestvico Premier League se zdi, da prav veliko časa pri Newcastlu nimajo več. Za njimi sta le Watford in Burnley, ki pa sta doslej odigrala manj tekem od Newcastla.

Steven Gerrard
je s svojo Aston Villo danes gostoval pri Evertonu, ki je nedavno odpustil španskega trenerja Rafo Beniteza. Edini zadetek na tekmi je dosegel iznajdljivi Emiliano Buendia, v vlogi asistenta pa se je izkazal bočni branilec Lucas Digne, ki je v aktualnem prestopnem roku v Aston Villo prestopil prav iz vrst Evertona. Aston Villa je zdaj točno na sredi lestvice Premier League, pri Evertonu pa so se znašli v rezultatski krizi, ki jo bodo morali hitro prebroditi, če bodo želeli ob koncu sezone ostati med angleško elito.