Arsenal je danes zatajil, Liverpool pa je bil suveren na zahtevnem gostovanju

Londončani niso uspeli premagati Burnleya. Liverpool je v gosteh opravil s Crystal Palacom, Leicester in Brighton sta si tokrat točke razdelila.

23. januar 2022, 5:12

Fabinho je danes uspešno izvedel enajstmetrovko ob zmagi Liverpoola nad Crystal Palacom. (Foto: Getty Images)

Burnley je danes gostoval pri Arsenalu in prišel do točke, ki bi utegnila biti ob koncu sezone vredna zlata. Arsenal je bil sicer konkretnejši, toda Londončani tokrat svojih priložnosti niso znali izkoristiti. V prvem delu sta grešila predvsem Martin Odegaard in Bukayo Saka, domača zasedba pa je imela tudi precej nesreče, da sta se ekipi na odmor odpravili ob rezultatu 0:0.

Arsenal je v nadaljevanju pritiskal, nekajkrat pa so bili nevarni tudi preko prekinitev. Prosti strel Odegaarda je končal na zgornji mreži vrat gostujoče ekipe, po lepo izvedeni akciji iz kota pa je strel Smith-Rowa z odličnim posredovanjem branil vratar Nick Pope. Najlepšo priložnost na tekmi je imel Alexandre Lacazzete, ki pa po lepi podaji Smith-Rowa ni bil natančen.

Liverpool je uspel v gosteh s 3:1 premagati Crystal Palace, zadetkov za četo Jurgena Kloppa so se tokrat veselili van Dijk, Oxlade-Chamberlain in Fabinho. Crystal Palace je sicer vsekakor imel svoje trenutke in si pripravili malo morje zanimivih priložnosti, ki pa jih niso znali izkoristiti. Zasluge za zmago Liverpoola pripadajo tudi vratarju Alissonu. Domača zasedba je preko Édouarda sicer znižala na 2:1, toda tik pred koncem tekme je Liverpool dobil enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Fabinho.

Leicester in Brighton sta remizirala in tako na lestvici Premier League ostajata tam, kjer sta bila tudi pred današnjim obračunom. Patson Daka je lisice popeljal v vodstvo v 46. minuti, skupno gledano pa je bil v drugem delu tekme Brighton precej boljši tekmec. Nagrajeni so bili slabih deset minut pred koncem srečanja, ko je zadel Danny Welbeck, v vlogi asistenta pa se je znašel odlični Maupay.