11.6.2021, ob 21:00 | Štadion: Olimpico | Sodnik: D. Makkelie (NIZ)
0 : 2 66' Ciro Immobile
0 : 3 79' Lorenzo Insigne
1. krog - vsi rezultati

Evropsko prvenstvo 2020

Euro 2020 je odprt: Italija je na uvodni tekmi strla Turčijo, padli so trije goli

Uredništvo 11. junij 2021 0 Komentiraj
Italija je Euro odprla z zmago. (foto: Getty Images)
Italija je zelo dobro začela evropsko prvenstvo. Uvodno tekmo proti Turčiji je dobila s prepričljivih 3:0.
Uvodna ceremonija je odprla Euro 2020. V Rimu je na prvi tekmi turnirja Turčija igrala z Italijo. Videli smo precej zadržan začetni del tekme. Pri domačinih je bil najbolj opazen Domenico Berardi. Prvo večjo priložnost so si v 22. minuti priigrali Italijani preko Chiellinija, a je bil Cakir na mestu. Italijani so prevzelo kontrolo nad potekom srečanja. V 35. minuti so se prvič oglasili Turki, Donnarumma pa je posredoval pred Tufanom.

Do konca prvega dela igre smo videli poizkus Insigneja in Immobileja, izid pa se ni spremenil. Italijani so se jezili, ker sodnik ni dosodil kazenskega udarca zaradi igranja za roko, a je VAR sistem situacijo ocenil kot čisto.

V drugem polčasu so prvi zapretili Turki, preko Underja, ki je vstopil ob polčasu. V 53. minuti pa sprememba izida, Demiral je dosegel avtogol in Italija je povedla. Pritisk Italije se je po golu nadaljeval, Cakir je bil zadnji branik Turkov, ki pa ni mogel braniti vsega. V 67. minuti je že dišalo po domači zmagi, ko je zadel Ciro Immobile

Italija je še tresla mrežo. V 79. minuti je za 3:0 zadel Lorenzo Insigne. Tekma je bila v tem trenutku dokončno odločena.