12.6.2021, ob 15:00 | Štadion: Baku | Sodnik: C. Turpin (FRA)

Evropsko prvenstvo 2020

Wales je danes dvakrat profitiral, VAR je Švici odvzel zmago

Uredništvo 12. junij 2021 1 Komentiraj
Clement Turpin je razveljavil drugi švicarski gol. (foto: Getty Images)
Na Euru smo videli prvi remi. Švica je bila na poti do zmage, vendar ji je zmanjkalo kakovosti, pa tudi nekaj centimetrov, da bi osvojila več kot le točko.
Švica je na prvi tekmi evropskega prvenstva osvojila točko, načrtovala pa je vse tri. V prvem polčasu dvoboja z Walesom Švicarji niso uspeli streti Warda, ki je odlično posredoval ob strelu Schara. Švicarji so imeli pobudo in kontrolo, niso pa bili dovolj konkretni in nevarni. Če pa že, so bili nenatančni, kar posebej velja za Seferovića.

Do vodstva je favorizirana Švica prišla v 49. minuti, ko je Breel Embolo z glavo zadel za 1:0. Zdelo se je, da je Švica dobila potrebno podlago za naskok na zmago. A se je zgodilo nekaj nepričakovanega.

Kieffer Moore je v 73. minuti z glavo zadel za izenačenje. Wales je oživel, Švica pa je preko rezervista Maria Gavranovića iskala nov gol.

Gavranović ga je dosegel, se ga s soigralci v 85. minuti tudi že veselil, vendar je sistem VAR potrdil videno na počasnem posnetku - Švicar je bil v prepovedanem položaju.

Ostalo je pri rezultatu 1:1, s katerim je vsekakor bolj zadovoljen Wales, Švica, ki seveda cilja na izločilne boje, pa bo morala novo priložnost za poln plen iskati proti Italiji. Slednja je včeraj premagala Turčijo.