20.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Olimpijski stadion v Bakuju | Sodnik: Slavko Vinčič

Uredništvo 20. junij 2021 0 Komentiraj
Xherdan Shaqiri je postal najboljši strelec Švice na velikih turnirjih vseh časov. (foto: Getty Images)
Švica je s 3:1 premagala Turčijo in se bo z veliko verjetnostjo navkljub tretjemu mestu v skupini uvrstila v izločilne boje. Xherdan Shaqiri je postal najboljši strelec Švice na velikih turnirjih s sedmimi goli.
Švica je na zadnji tekmi skupinskega dela na dinamični tekmi s številnimi priložnostmi premagala Turčijo in bo po zmagi nekaj dni v 'čakalnici'. V osmino finala bodo namreč napredovale štiri najboljše tretje uvrščene ekipe skupin, glede na to, da je Švica tretje mesto zasedla s štirimi točkami pa bi lahko s precej veliko verjetnostjo zapisali, da so Švicarji precej gotovi potniki v izločilne boje.

Švica je v prvem polčasu dosegla dva lepa zadetka z razdalje, s katerima si je na stežaj odprla pot do zmage. Najprej je po prvi asistenci Stevena Zuberja z 18 metrov zadel Haris Seferović, drugič pa je bil po asistenci istega igralca z 20 metrov natančen še Xherdan Shaqiri. Isti igralec je imel v prvem polčasu še eno čudovito priložnost, a je turški vratar Ugurcan Cakir dobil obračun ena na ena.

V 62. minuti je Turčija dobila žarek upanja, ko je po podaji Hakana Calhanogluja zadel vezist Fenerbahčeja Irfan Kahveci, upanje pa je ugasnilo vsega šest minut kasneje, ko je že po tretji asistenci Zuberja drugič zadel Shaqiri. Nogometaš Liverpoola se je s tem zadetkov vpisal v zgodovinske knjige švicarske reprezentance, saj je dosegel že svoj sedmi zadetek na velikih turnirjih, kar pred njim ni uspelo nobenemu drugemu švicarskemu nogometašu.  Do izteka polčasa bi Švica lahko zadela še četrtič, a je strel Granita Xhake končal v vratnici.

Turčija je evropsko prvenstvo sklenila brez osvojene točke in z gol razliko 1:8, kar je za moštvo z igralci kot so Hakan Calhanoglu, Caglar Soyuncu ali Burak Yilmaz vsekakor velikansko razočaranje.