29.6.2021, ob 21:00 | Štadion: Hampden Park v Glasgowu | Gledalcev: 12.000 | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Švedska 1:2 Ukrajina
0 : 1 27' Oleksandr Zinčenko
Emil Forsberg 43' 1 : 1
1 : 2 121' Artem Dovbik
1. krog - vsi rezultati

Ukrajina z golom v 121. minuti na četrtfinalni zmenek z Anglijo!

Uredništvo 29. junij 2021 0 Komentiraj
Ukrajina je napredovala v četrtfinale evropskega prvenstva. (foto: Getty Images)
Ukrajina je po novem večeru, ko so zmagovalca odločali podaljški, premagala Švedsko in se kot zadnja uvrstila v četrtfinale evropskega prvenstva. V 121. minuti je zadel rezervist Artem Dovbyk.
Reprezentanca Ukrajine se je z zmago proti Švedski kot zadnja uvrstila v četrtfinale evropskega prvenstva, s čimer je četi selektorja Andriya Shevchenka uspel eden največjih podvigov v njeni zgodovini. Ukrajinci so s Švedi bili izredno trd in napet dvoboj, kar trikrat se je na obeh straneh zatresel okvir vrat, tik pred izvajanjem enajstmetrovk pa je v sodnikovem dodatku podaljškov zadel rezervist Artem Dovbyk in se v zgodovino ukrajinskega nogometa vpisal kot strelec enega najpomembnejših ukrajinskih zadetkov vseh časov.

Obe ekipi sta precej previdno odprli tekmo na stadionu Hampden Park v Glasgowu, po nekaj polpriložnostih na obeh straneh pa je v 27. minuti zasijal član Manchester Cityja Oleksander Zinchenko, ki je zadel po mojstrski asistenci še enega ukrajinskega nogometaša iz angleške Premier League Andriya Jarmolenka. Tik pred koncem polčasa je Švedska izenačila, ko je po podaji Alexandra Isaka z razdalje meril Emil Forsberg, žoga pa se je odbila od ukrajinskega branilca Ilye Zabarnyjija in končala v mreži.

V deseti minut nadaljevanja je vezist Ukrajine Serhiy Sydorchuk zadel vratnico, le nekaj trenutkov kasneje pa je v enaki meri vrnila Švedska, ko je po novi akciji Isaka in Forsberga znova zadetek prav tako preprečila vratnica. Švedska je imela v rednem delu igre zares precej smole, saj je v 69. minuti nevarni Forsberg znova meril z razdalje, zadetek pa mu je tokrat preprečila prečka.

V podaljških so obema ekipama pošle moči, Švedi pa so se morali ob tem znajti še z igralcem manj, saj je po grobem prekršku nad Besedinom sodnik izključil švedskega branilca Marcusa Danielssona. Ko so se igralci, trenerji in tudi gledalci že pripravljali na izvajanje enajstmetrovk, je v 121. minuti Zinchenko poslal oster predložek pred švedska vrata, tam pa se je sijajno znašel rezervist Artem Dovbyk in z glavo Ukrajino odpeljal v četrtfinale.