18.6.2021, ob 15:00 | Štadion: Sankt Peterburg | Sodnik: D. Siebert (NEM)
Emil Forsberg (11m) 77' 1 : 0
2. krog - vsi rezultati

Švedi so zakuhali situacijo v skupini E, Španija si zdaj ne more več privoščiti neuspeha

Uredništvo 18. junij 2021 0 Komentiraj
Nič kaj vznemirljiva ni bila tekma med Švedsko in Slovaško, ki pa je ponudila vsaj en gol. Z zmago Švedske je zdaj Španija padla pod velik pritisk.
Nismo kaj prida uživali v nogometu iz prvega polčasa obračuna med Švedsko in Slovaško. Priložnosti praktično ni bilo, nekako sorazmerno s previdnostjo obeh selektorjev in seveda ekip na igrišču. Prvi del igre se je tako končal z izidom 0:0 .

Drugačen pa je bil drugi polčas. V 50. minuti je Duda nevarno poizkusil z roba kazenskega prostora. Švedski vratar se je nato izkazal v 58. minuti, Kucka je bil tisti, ki je poizkusil s strelom.

Na drugi strani so bili nevarni tudi Švedi, Augustinsson je bil nevaren, a se je izkazal Dubravka. Nevaren je bil tudi na tem prvenstvu opazni Alexander Isak. Švedi so v 76. minuti dobili enajstmetrovko, Dubravka je nepravilno zaustavil Quaisona. Strel z bele točke je realiziral Forsberg.

Švedi so bili še nevarni, najbolj v 82. minuti, a se izid ni spremenil. Ostalo je pri 1:0.