23.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Sankt Peterburg | Sodnik: Michael Oliver (ANG)
Viktor Claesson 94' 3 : 2
3. krog - vsi rezultati

Lewandowski ne bo dovolj: Poljaki brez zmage odhajajo domov

Uredništvo 23. junij 2021 0 Komentiraj
Emil Forsberg je Švede že v drugi minuti popeljal v vodstvo. (foto: Getty Images)
Robert Lewandowski je na Euru dosegel tri zadetke, a kljub temu že po skupinskem delu tekmovanja pobit zaključuje turnir. Švedska je slavila s 3:2 in osvojila prvo mesto v skupini.
Švedska je na zadnji tekmi skupinskega dela na nadvse zanimivi tekmi s 3:2 premagala Poljsko in tako še utrdila status enega najbolj prijetnih presenečenj letošnjega evropskega prvenstva. Reprezentanca s severa Evrope je namreč z zmago osvojila prvo mesto v skupini, doslej pa je dokazala, da bo vsekakor trd oreh za slehernega nasprotnika.

Za Švede se je obračun začel sanjsko, saj je že v drugi minuti v polno zadel Emil Forsberg. Poljaki bi se skorajda vrnili v igro četrt ure kasneje, ko je Robert Lewandowski v eni akciji kar dvakrat zapored zadel okvir vrat.

Po slabi uri igre se je zdela usoda Poljske že zapečatena, ko je po asistenci Dejana Kuluševskega protinapad Švedske sijajno zaključil Forsberg, ki je zadel zgornji kot poljskih vrat. Nedolgo zatem je Lewandowski z izjemnim strelom Poljake vrnil v igro, njegov zadetek z več kot 25 metrov pa je bil prava paša za oči.

Zvezdnik Bayerna je pet minut pred koncem s petih metrov zadel še drugič in Poljake na en gol približal uvrstitvi v osmino finala, na koncu pa so se vendarle slavili Švedi, ki so izkoristili prostor in v sodnikovem dodatku izpeljali bliskovit protinapad, ki je ga učinkovito zaključil Victor Claesson.