SLO | SRB | ENG
30.6.2024, ob 21:00 | Štadion: RheinEnergieStadion, Cologne | Gledalcev: 42.233 | Sodnik: François Letexier (FRA)
1. krog - vsi rezultati

Španija je v četrtfinalu in kaže obrise šampionske ekipe!

Uredništvo 30. junij 2024 1 Komentiraj
Španija je napredovala v četrtfinale Eura 2024! (foto: Getty Images)
Ni bilo lahko, Gruzija je bila v igri praktično še do 75. minute, potem pa ji je vendarle zmanjkalo sape in Španci so to znali izkoristiti za visoko zmago.

Španija je bila izraziti favorit na tekmi osmine finala Eura 2024 proti Gruziji in zgodaj je prevzela pobudo, toda ni dosegla zadetka in Gruzijci so uvodne minute pretpeli, potem pa presenetil in povedli v 18. minuti, ko se je po predložku žoga od španskega branilca Robina Le Normanda odbila v mrežo za 1:0. Tudi sicer je Gruzija igrala zelo hrabro.

La Roja se je vrnila v prvem polčasu, v 38. minuti je namreč odlični vezist Rodri udaril točno z roba kazenskega prostora in zadel za 1:1.

Španci so trepetali takoj na začetku nadaljevanja, 'Kvaradona' je skoraj zadel s polovice igrišča! Unai Simon ni bil v vratih, Khvicha Kvaratskhelia je udaril in ni manjkalo veliko, da bi Gruzija spet povedla. Ni trajalo dolgo, pa je Španija dosegla gol za 2:1.

Yamal je v 51. minuti sprožil s prostega strela, Mamardashvili se je izkazal, toda akcija se je nadaljevala in spet je zasijal 16-letni dragulj.

Veliki up Barcelone je poslal odličen predložek v kazenski prostor, kjer se je Fabian Ruiz odlepil od branilca in z glavo zadel za 2:1. Po golu Špancem ni blo več do odprte igre na obeh straneh, stopili so na žogo, pletli mreže in Gruzijce kar konkretno odrezali od igre v napadu, ko so jih stisnili proti vratom. Tekma je bila odločena v 75. minuti.

Takrat je Nico Williams v protinapadu oddrvel prot vratom, mojstrsko iz igre vrgel branilca in potem še zaključil za 3:1. Toda ni bilo še konec in Gruzija je v zadnjih minutah klonila še enkrat. Hudo napako v obrambi, je znal izkoristiti Dani Olmo za 4:1.

Španija je na koncu prišla do zelo zanesljivega napredovanja v četrtfinale Eura 2024!

1
1.7.2024, 08:27
Odlična Španija, nogomet, ko ne manjka dober dribling, tehnika, zares nogomet za gledat.
0
0

1

Bo Elšnikova zgodba dobila nov zasuk? Kapetan bo znova priključen treningom Olimpije!

loty1825
13.7.2024, 21:13
In zakaj ne bi bil po počitku priključen? Saj je še vedno član Olimpije in mora po pogodbi trenirat, tako kot vsi ostali. Nenazadnje dokler ne prestopi, bo zelo prav prišel na evropskih tekmah. Kako naj tam igra, če ne bo treniral. Pa tudi v interesu mu je, da prestopi v nov klub dobro pripravljen, mar ne. On res rabi it čimprej igrat v težjo ligo od naše. Ni še star in lahko na višjem nivoju še napreduje. Res upam, da ga ne bodo slučajno še to sezono zadržali na silo. V interesu verjamem, da jim ni da bi šel, ker gre odškodnina Mandariću in izgubijo tako dobrega igralca zastonj. Upam pa da bodo vsaj enkrat za spremembo korektni do svojega igralca in mu pustili, da gre na bolje. Da mu ne bodo uničevali razvoja in kariere samo zaradi butastih dogovorov z Mandarićem, pri katerih ni imel Timi nič zraven in ni on kriv, da so se zmenili tako, kot so se.

2

Kaj takšnega v Prekmurju ne pomnijo: Štirje Američani iz Michigana bodo skušali prepričati Tončija Žlogarja

loty1825
13.7.2024, 20:59
Kot da je "kupil" klub za darilo svojem sinu, da bo imel kje igrat nogomet, zraven pa pripeljal še njegove najboljše prijatelje, da mu ne bo dolgčas pri nas. Postavil na vrh kluba človeka, ki razume šiptarsko kulturo. Za njih je najbolj sveto, da vsi držijo skupaj, si delajo usluge in pomagajo svoji družini ter rojakom. Šalja to sigurno razume in mu ne bo delal problemov. Če bodo morali res prepričati trenerja in jih bo lahko pustil na tribuni, ko ga ne bodo, pač OK. Ni neke škode. Samo dvomim, da bo tako. Da ti mesto treh tujcev na tekmi zasedajo že dokaj stari amaterji, namesto igralcev, ki bi dodali tisto kvaliteto, ki manjka pa mislim, da je vsakemu jasno, da je popolna bedarija.

7

Neugoden poraz proti Botevu! Plovdiv je pokazal, da Maribor potrebuje okrepitve

ti_si_kralj
13.7.2024, 14:27
Matejci, a mi pojasnis prosim kako je lahko lani Olimpija izlocila, po tvojih besedah, daaaalec najslabsi Ludogorets v zgodovini, ki pa je imel potem ob koncu sezone 20 tock prednosti pred Botevom? Kako?! Pa saj Botev nima toliko evropskih izkusenj kot pa nasa institucija? Upam, da pride razlaga tako kot smo navajeni - izjemna analiza zapakirana v kup ekstremno dobro premisljenih zalivk. Se veselim, kralju!

1

Nova priložnost? 'Odpisani' Jadon Sancho je govoril s Ten Hagom, zdaj spet trenira pri Manchester Unitedu

alex
13.7.2024, 10:15
Lepo, da se je opravičil Ericu, to bi moral že lani nardit. Ne pa, da je celo ekipo zajebal v najtežjih trenutkih.

Vem, da nimam veliko časa več v nogometu. Kot bi rekli Španci, vsaka tekma po 35. letu je darilo. Jaz sem star 39 let, trudim se uživati v vsaki sezoni. Pomembno je, da sem psihično in fizično pripravljen, da lahko pomagam ekipi. Kot veste, obožujem igranje za reprezentanco. Igram že več kot 20 let in to želim početi še naprej. ...več
Cristiano Ronaldo
Mislim, da se bo po evropskem prvenstvu poslovila polovica selektorjev, takšna je narava tega posla. Tukaj sem osem let, bili smo že blizu. Ne moreš pa kot selektor prihajati pred javnost in reči, da manjka samo še malo. Na določeni točki ljudje izgubijo upanje. Če želimo biti velika ekipa in jaz velik trener, moramo v odločilnih trenutkih zmagovati. ...več
Gareth Southgate
Čudno je bilo. Po vsaki tekmi sem bil določen za antidopinški test. Bil sem besen. Rekli so, da je izbira naključna, ampak vedno so izbrali mene. Po tekmi z Walesom sem bil tako jezen, da sem razbil televizor in celotno garderobo, kjer je potekalo testiranje. No, na koncu sem dobil račun za povzročeno škodo, pa tudi opozorilo UEFA. ...več